Akülü ve darbeli matkap önerisi

Merhaba arkadaşlar. Evde kullanmaklık akülü, darbeli çift yöne çalışan matkap almak istiyoruz. Profesyonel olmasın ama iki kullanmada elimizde kalmasın ve çabuk ısınmasın isteriz. Matkap alırken hangi özelliklere dikkat etmek gerekiyor?

internetten kesinlikle almayın, deneyerek alacaksınız çünkü mandren denilen matkap ucunu sıkan parça bazılarında, sıfır dahi alsanız yalpa yapıyor, minimum yalpalayan veya hiç yapmayan alacaksınız.

bosch, dewalt, einhell vb. gibi mesela bauhaus'ta satılan markalardan bakın

bosch'un 18v alliance diye bir şeyi var, aküsünü başka markaların cihazlarına da kullanabiliyorsunuz, o özellikle akü takılabilen bosch ürünü alabilirsiniz
  • malheiros  (18.07.24 23:28:57)
Stanley'in çift akülü olanını kullanıyorum tavsiye ederim.

Darbeli vs de demişsiniz, Darbeli matkap olarak kullanınca zaten otomatikman hunharca kullanıyorsunuz, o yüzden "az kullanıcam pro bir şeye gerek yok" kafasında ucuz bir seyi çabuk bozabilirsniz.

Ben 3 senedir baya okuzce guc kuvvetle abana abana kullanıyorum ve hala sapa sağlam.

O koctas takı einhell'ler falan muhtemelen sapiyla elimde kalırdı :)
  • makbur  (19.07.24 01:58:29)
Kullandıklarımı yazayım, hepsi Bosch Professional (mavi seri) 18V-50, 12V-35FC, 120-li

Meslek part time marangoz, montaj. Full time bisiklet mekaniği.
  • mahsus mahal  (19.07.24 04:45:30)
Ev kullanımı için aşağıdaki modeller uygun olur. Her gün sürekli kullanmayacaksanız, 20cm üzeri beton delmeyecekseniz işinizi görür.
Mandrenli model almayın SDS Plus uç takılan bir model alın. 18V sistem olsun, yedek akü ve şarj aleti mutlaka olsun. Bütçe dahilindeyse kömürsüz model alın.
Elinizde yoksa bir de akülü vidalama alın derim.

Isınma durumu delmeye çalışılan malzeme ve delme derinliğe göre değişir, ev kullanımı için çok sorun olacak bir şey değil.

www.einhell.com.tr

Akülü olmasına gerek yoksa (evde kullanılacaksa benim düşüncem gerek yok) makita, bosch, dewalt marka bir tane kablolu kırıcı, delici alıp geçin derim.

Makita, dewalt, black decker, einhell v.b birçok marka kullandım en son saha işlerinde ,arazide elektrik olmayan yerlerde, yüksek tavanlı yerlerde, platform ile çalışılan alanlarda ekiplere kolaylık olsun diye akülü setler aldım, Bosch profesyonel mavi seriden kırıcı-delici, taşlama, akülü vidalama, somun sıkma aletleri
performans, yedek parça ve servis anlamında çok iyi ancak ev kullanımı için fazla gelir.

Meslek-Elektrik&Elektronik
  • sealth  (19.07.24 09:00:39 ~ 09:30:25)
Hocam alacağınız markaya dikkat edin derim. Artık firmalar aynı batarya ile tüm aletleri çalıştırabilecekleri ekosistemler kuruyorlar. Özellikle bosch ve einhell markalarına bakarsanız ilerde ihtiyacınız olacak diğer alet edavatlar da da farklı batarya kullanmamak için seçiminizi yapmanızı tavsiye ederim. Bu sırada ben einhell brushless motorlu olanı aldım çok memnunum tavsiye ederim.

  • kraldan cok kralci  (19.07.24 09:26:53)
ev kullanımı için amazondan Bosch sipariş ettim geçen gün.

www.amazon.com.tr

3600'e aldım ben. çok uzun uzadıya araştırdım. kömürsüz model vs aradım. baktım fiyatlar 6 bin bandına çıkıyor 2 akü olunca. vazgeçip bunu aldım. Zaten yılda 1 kere kullanacağım bir alet olacak. Yoksa mavi seri Bosch alacaktım.

Bu cihazı almamın bir sebebi de Bosch Unlimited 7 süpürge alacağım. Aynı batarya kullanılıyor. Ama mavi serinin bataryası farklı. O yüzden de profesyonel seriden almadım. Yoksa kömürsüz model bakmak çok daha mantıklı.
  • jackyr  (19.07.24 09:50:51 ~ 16:43:58)
Bu arada pardon ben soruyu sarjli vidalama + matkap olarak anlamışım, sadece matkap olduğunu anlamamisim; yorumum bu yondeydi.

  • makbur  (20.07.24 23:21:29)