Hem grafikerlik hem de sosyal medya yönetimi yapan personelin pozisyon adı?

Merhaba,
Bir firmanın hem grafik tasarım(ürün etiket, kutu, fuar görsel vs.) işlerini hem de sosyal medya(instagram, facebook gibi) yönetimini hatta paylaşılacak görselleri hazırlayan ve planlayan(ve web sitesini ajansla birlikte güncelleyen) personelin pozisyon adı ne olmalıdır? Grafik tasarım uzmanı yeterli mi yoksa "Görsel Tasarım uzmanı" mı demek gerekir?
ya da;
-Kurumsal iletişim uzmanı?
-Grafik Tasarım Şefi?

Teşekkürler.

altında kimse çalışmıyorsa şef değil. görsel iletişim uzmanı olmalı.

  • brakgn  (18.07.24 12:19:59 ~ 12:20:07)
birbirinden çok ayrı alanlar, birkaç tane soru ile netleştirmeye çalışalım:

1) grafik tasarım ile görsel tasarım şirketlerde farklı şeyler. grafik tasarım dediğiniz işin içinde görsel tasarım dahil mi? yani bu kişiden yaratıcılığını kullanarak marka ve şirket kimliğine, pazarlama stratejilerine uygun yepyeni tasarımlar oluşturması beklenecek mi? yoksa sadece mevcut tasarımların yeni ürünlere, mecralara uygulanması sürecini mi takip edecek?

mesela bazı şirketler tasarımlarında çok nadir değişikliğe gider. gittiği zaman da bunu şirketteki tasarımcılarla değil, başka ajanslarla falan yaparlar. şirketteki tasarımcılardan yaratıcılık beklenmez, sadece uygulama ve kontrol beklenir. ya da tam tersi, tüm tasarımlarımızı yenilesin beklentisi olabilir. gibi.

2) sosyal medya işi ne boyutta? işin içinde yoğun şekilde pazarlama faaliyetleri ve içerikleri, ürün tanıtımı vs. olacak mı? yoksa sadece sınırlı ve standart seviyede kurumsal sosyal medya hesabı yönetimi gibi mi olacak? sosyal medya yönetiminin içinde e-ticaret olmadığını varsayıyorum?

3) bu kişi kime bağlı olacak ve altında ekip olacak mı?
  • la lykia  (18.07.24 12:50:10)
sosyal medya uzmanı

  • buenosdias  (18.07.24 15:06:13)
Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Uzmanı
veya
Görsel Tasarım ve Sosyal Medya Uzmanı
  • pispinti  (18.07.24 15:15:59)
maaştan tasarruf için 2 mesleği tek meslekte birleştiremezsiniz.

sanırım linkedin'de bu tarz uyarılara maruz kaldınız veya bu konudan yakınanların paylaşımlarını gördünüz.

kelime oyunuyla da ilan çıksanız eleştiri alırsınız.

not: grafik tasarımcıyım.
  • art cat chocolate  (18.07.24 23:11:33)