Bebek kamerası hk.

Merhaba,

Henüz doğmamış bebeğime kamera almak istiyoruz, yatağına bıraktığımızda her dk odaya gir çık yapmamak adına en ufak dönmeyi, sesi algılayan ve anında bildirim olarak ekranıma düşen kamera sistemine ihtiyacımız var. Xiomi’nin modellerine baktık ama çok fazla modeli var, karar veremedik. Tavsiye edeceğimiz xiomi modelleri veya diğer markalardan yardımınıza ihtiyacımız bulunmaktadır.

Bütçe olarak 3.500-4.000’e kadar çıkabiliriz
Teşekkürler

Bütçe belirtmemişsiniz, "iyi bir şey olsun, büyüyene dek sorunsuz kullanalım" derseniz:

www.amazon.com.tr
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (16.07.24 11:43:01)
Şimdi bütçe belirtmişsiniz, o zaman en uygun cihaz şu:

www.amazon.com.tr
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (16.07.24 11:48:23)
ben de çok araştırıp bunda karar kılmıştım.

www.dr.com.tr

iki yıldır kullanıyoruz, çok memnunuz. wifi üzerinden çalışan cihazlara dışarıdan erişimler konusunda kan dondurucu örnekler okudum. o yüzden radyo sinyalli bir cihaz tercih etmiştim.

ekran kapalı moddayken sese duyarlı olarak açılabiliyor. kablosu oldukça uzun. 130 m2 bir evin en ücra köşesinden bile sinyal almaya devam ediyor. odanın derecesini gösteriyor, fazla soğuk ya da sıcakta uyarı veriyor.

çift taraflı mikrofonu var. bir tuşa basıp çocuğunuzun odasına sesinizi gönderebiliyorsunuz (biraz cringe bence). aynı şekilde müzik ya da ortam sesi de verebiliyorsunuz.

2 yıl kullanıma rağmen pil ömrü hala yeterli.
  • brakgn  (16.07.24 11:55:47 ~ 11:58:28)
biz bir iki tane ekranlı olan modellerden denedik. memnun kalmadık görüntü kalitesinden.
tp-link tapo c210 wi-fi kamera aldık. wi-fi yönünden sıkıntımız olmadığı için. telefona bildirim geliyor cocuk aglayınca. işteyken de cocuga bakmak mümkün oluyor. tek negatif yanı, başka bir eve giderseniz, yeni wifi ağında kurulum yapıyorsunuz.
www.amazon.com.tr
  • unalub  (16.07.24 12:09:31)
Kendine ait monitörü olmalı ki telefonu hem meşgul etmeyin hem de telefonun şarjını bitirmeyin. Ayrıca telefonunuzun internete veya kameranın internete bağlı olup olmadığını sürekli kontrol etmek mi gerekir, o iş nasıl olur bilmiyorum. Monitörlü modelde bağlantı koparsa alarm sesine benzer bir ses geliyor monitörden

Gerekirse bütçenizi yükseltmeye çalışın çünkü neredeyse 2 yıl boyunca aralıksız kullanacağınız bir ürün.

Motorla VM64 aldım. Pilinin değiştirilemiyor olması dışında bir sıkıntım yok, çok güzel çalışıyor. İnternetten bağlanıp da izleyebilme özelliği benim için gerekliydi. Güvenlik konusunda pek kaygım yok. Bakıcı olduğu için onun bebeğe nasıl davrandığını da görebiliyoruz. Hareket-ses algıladığında 20-30 saniyelik kısa video kayıtları alıyor. Onlara bakarak kaçta uyandığını, uyuduğunu görebiliyorum. Bu kayıt özelliği için sanırım bizden yıllık abonelik parası isteyecek, henüz istemedi.

Pili değiştirilebilir bir model bulursanız ikinci el olarak da alınabilir.

Bu deneyim sizin için önemli olur mu bilmiyorum ama tatile yüzmeye gittiğimizde denize yakın bir odamız vardı. Bebek kamerasını kurup bebeği odada uyuttuk. Monitörü denizde iskeleye koyup oradan uykusunu takip ederek güzel güzel yüzdüm :)
  • michael_knight  (16.07.24 13:34:48 ~ 13:36:32)
biz 3 yıl önce xioami mijia smart home modelini almıştık hala bazen kullanırız. muadili şu an www.amazon.com.tr bu gibi. mi home uygulamasını kuruyorsunuz wi-fi'yi ayarlayıp hassas hareketlere kadar bildirim gönder diyorsunuz. oturup dizi film keyfine devam ediyorsunuz. bildirim anında gelir. ister telefona bakmadan odaya gidin, ister bi bakın öyle gidin/gitmeyin duruma göre. hiç sorun yaşamadık.

  • Improbable  (16.07.24 14:47:37 ~ 14:48:20)