nrw öncelikli Almanya'da avukat varmı?

kısaca özet geçeceğim arabayı bayiden ikinci el olarak eşimle ortak hesaptan ödeyerek kendi adıma faturası dahil aldım aradan bir buçuk yıl geçti kayınbabam iznim olmadan arabayı üzerine aldı ve ben üç ay sonra arabayı alıp Belçika'ya bırakıp Türkiye ye gidince arabam çalındı diyerek hakkımda ihbarda bulundu.Araç Belçika'dan Almanya ya oradan da yakında teslim edilecek kayınbabama sanırım
eşim ve ailesi bunun dışında hakkımda birçok şikayette bulunmuş ben başkası ile olan davama katılamadım oturum kartım vs olmadığı için o davadan tutuklama emri var oturum kartımı teslim almadan ve Almanya ya defalarca hakkımda ki suçlamalar ve arabam çalındı iddiası ile online yazmama rağmen hiçbir işlem yapılmadı Türkiye de savcılığa suç duyurusunda bulundum ayrıca ancak bu durumda ne yapılabilir sadece araba olayı kanıtlı araba daha önceden benim ve faturası benim adıma ödemesi benim ve eşimin ortak hesabından yapıldı bu durumda ben gelmeden , güncel oturumu kartım olmadan ve hakkımda tutuklama emri olmasına rağmen kayınbabam suçlu bulunup hapise girer mi ve aracımı geri alıp hakkımdaki araba hırsızlığı suçundan beraat edermiyim?

Not:Daha önce tutuklama emri olan davada türk avukat tuttum ancak ilk duruşmada davadan çekildi ve hiçbir şekilde iletişime geçmiyor bu nedenle gerçekten bu zor durumda iyi bir avukata ihtiyacım var.

güncel

  • hhhh99  (16.07.24 18:56:31)
güncel

  • hhhh99  (07.08.24 13:07:49)
bence türk avukattan ya da burada avukat aramaktan ziyade google'a yazip ceza avukatlarini bulun bölgedeki. tercihen büyük avukatlik firmalari olsunlar ve mutlaka ama mutlaka google yorumlarini dikkate alin. ne kadar az negatif yorum almissa onla ise baslayin.

  • alice in potatoland  (07.08.24 14:00:08)
#alice in potatoland

Google yorumları pek işe yaramıyor kötü tecrübem oldu ücreti alıp ilk duruşmada çekildi ve Almanya daki derneğe şikayet etmeme rağmen hiçbir işlem yapılmadı.

büyük firma mantıklı bölgedekilere Mail gönderdim ancak dönüş yapan olmadı.

araba hırsızlığı nedeniyle Türkiye'den dava açmayı düşünüyorum online vekalet vererek ancak halen kimseyi bulamadım
  • hhhh99  (17.08.24 00:58:27)
güncel

  • hhhh99  (09.09.24 18:36:28)