Laptop mu macbook mu?

Arkadaşlar genelde günlük kullanım, tez yazmak bir şeyle izlemek için hafif bir laptop ihtiyacı var. İnsanlar yurtdışından alınacağı için (almanya) macbook öneriyor.

Halihazırda apple ürünü kullanmıyorken macbook almak mantıklı mı? Uzun ömürlü ve ilerde sorun yaşamamak için macbook mu alınmalı? Evetse hangi model? Belleği ve işlemcisi iyi bir şey için ne bakmalı?

Ha yok macbook şart değlse diğer markalardan hangisine ve hangi modele bakmalı?

Çok teşekkürler.

İkinci bir soru: bunu yurtdışından alırken kutuda getirmek gümrükten geçerken sorun yaratır mı?

Kutuda getirmek sorun oluşturmaz ama uçağa binmeden güvenlikten geçerken bilgisayarı çıkartmanızı istiyorlar. Uçak altı kabininde verirseniz de valizin kaybolma riski var malum.

Soruya gelecek olursak, bahsettiğiniz ihtiyaçlar temelinde mac almasanız da olur gibi duruyor.
  • but that was just a dream  (14.07.24 16:51:06)
Macbook elbette şart değil ama ben şiddetle öneririm. Şu an Mid 2012 Macbook Air ile yazıyorum size bu cevabı. Hala taş gibi.

  • pispinti  (14.07.24 17:16:04)
Dokunmatik ekranlı co-pilot laptoplar düşünülebilir.

  • ferenc  (14.07.24 17:40:02)
Kişisel tercihiniz. Ben hayatta macbook almam tekrar. Kullanamıyorum. 2019dan beri var, evde öylece duruyor. Pil döngüsü 100'lerdedir. Yani o derece kullanamadım.

Aşina değilseniz kesinlikle tavsiye etmem.
  • artci sarsinti  (14.07.24 18:07:29)
Macbook TR fiyatıyla almanya fiyatı arasında uçurum bir fark yok. Ayrıca Almanca klavyede bir iki harfin yeri değişik. PT.com dan öğrenci indirimiyle ucuza alabilirsiniz. Gereksiz olur yani.

MacBook alınır bu arada. Android kullanırken de alınır. Tezi MacBook sayesinde bitirdim diyebilirim. Büyük rahatlık. Zaten alışınca mecburen iPhone da alıyorsun.
  • jackyr  (15.07.24 12:12:08)