Hayatınızda hiç detoks yaptınız mı?

Ne kadar sürdü ve gerçekten olumlu bir sonuç aldınız mı?

Mesela juico var şu sıralar sürekli detoks paketleri önüme düşen ve bu markayı ya da benzerlerini kullanıp da memnun kalan oldu mu diye merak ettim.

Lahana suyuyla 2 kere yaptım. Normal suyla da yapsaydım aynı şey olacaktı diye düşünüyorum ama olumlu sonuç aldım, evet. Bağırsakların boşalıyor, ödem atıyorsun. Cildine iyi geliyor, baş ağrın vs geçiyor. Dediğim gibi su orucu da aynı yola çıkabilir.

  • gabe h coud  (12.07.24 23:05:57)
Yapmadım.

  • Amaranta ursula  (12.07.24 23:08:32)
Yapmadim.
Detoks olarak değil ama velocity diet denemek istiyorum (28 gün sadece günde 6 protein shake).

Bir de fast mimicing diet var. Ileri yaslarda oldukça iyi olduğu söyleniyor.

Onun dışında detoks vs bu tarz seylere inanisim yok.
  • logisticsmanager  (12.07.24 23:31:02)
Şu anda yapıyorum. 2 gün oldu. Karadut özü ile buzlu karışım hazırlıyorum. Bir miktar Agave şurubu da ekliyorum. Bol buz, laktozsuz süt. Biraz c citamini, biraz protein tozu.

Sabahları bunu kahveli yapıyorum. Öğleden sonra kahvesiz. Sonra da sadece buzlu su. Yemek yemiyorum başla.
  • gabe h coud  (13.07.24 00:38:30)
Yapmadım, büyük konuşmayayım ama yapacağımı da sanmıyorum.

Sağlıklı beslenmek tabii ki önemli ama sağlık için şunu ye, bunu yeme, şöyle diyet, böyle detoks gibi şeylerin hadi küsuratlı sallayayim, %87'sinin uydurma olduğuna inanıyorum. Yani temel beslenme ilkelerine uyup, makrolara mikrolara dikkat ettikten sonra yok bilmem ne otu yemişsin, o meyvenin çekirdeğinden çay yapmışsın, şu sebzenin suyuyla detoks kürü hazırlamışsın vs fasa fiso geliyor.
  • nundu  (13.07.24 01:27:33)
  • kobuzchu kiz  (13.07.24 06:05:04)
Yapmadım. Yapmam da. Umut tacirliği. Mesela salatalık detoksu. Salatalık tek başına faydalı bir şey ve onu tüketmende bir sakınca yok. Fakat üç gün sabah akşam salatalık detoksu yapmak yaralarını sarmayacak. Sadece üç gün boyunca salatalık yemiş olacaksın.

Zaten şarlatan olmayan diyetisyenler böyle şeylerin plasebo olduğunu söylüyor. Tek başına hıyar, tek başına maydanoz, tek başına zencefil sizi zayıflatmaz daha sağlıklı hale getirmez.
  • ruhen hastayim ben  (13.07.24 12:03:20 ~ 12:04:41)
İçki sigara kullanıp detoks yapan insanlar var ya da ne bileyim organik beslendiğini düşünürken yediği domatesin tarlasına giren traktörün egzozundan haberi olmayan insanlar var, her şeyi geç en basitinden soluduğun havadaki serbest radikaller bile senin aylarca yaptığın detoksu 1,5 saniyede falan negatife çekiyor, bunlar hep saf mutluluğu.

  • Bir ben var benden şurada  (13.07.24 12:12:31)
20lerin başındayken 3 gün sadece meyve suyu içilen detokslardan yapıyordum. 2. günde dilim bembeyaz oluyordu. Zaten yeme bozukluğu vardı bende saçma sapan şeyler yapıyordum böyle. Yapmayın derim.

  • peki madem  (13.07.24 12:19:40)
Size soyle bi mantik soyleyeyim vucudunuza birsey bir anda yani kisa surede verirseniz ayni sekil kisa surede patlarsiniz tamamen vakit kaybi.

Mesela su orucuda boyle git 1 su ic diyelim ki 10kg verdin. Birak 1 haftada 20kg olarak geri alirsiniz.

Vucut yavas beslenme olarak yavas seylerden hoslaniyor. Mesela haftada 500gr verilen diyet yap 10kg ver kolay kolay geri almazsin cunku yavas kaybettin vucut adapte oluyor.

Bu yavas dedigim taktigi yapin istediginiz kg verirsiniz ve almazsiniz.
  • Zetnikov  (13.07.24 16:15:57)
yaptım.
2 günlük üzüm orucu.
juico olmayan sıvı detoksu. sadece sıvı beslenme.
işe yaradı. hafiflemiştim.

tavsiye:
sıvı detoksuna geçerken ve çıkarken aniden katı beslenmeye geçmeyin.

dolunayda başlayın *kıps

ya da her dolunayda oruç tutsanız da (bildiğimiz oruç) detoks olur.

şu an ebedi detoks ve insulin dengeleyici elma sirkesine geri döndüm. sabahları ılık suya bir kaşık elma sirkesi.
  • janderzel zartanyan  (13.07.24 19:03:22)
Yaptım, 5 ya da 6 günlük sıvı detoksuna başladım
3. Gün adımı sorsalar cevap veremeyecek hale gelmiştim bıraktım hemen.

  • mutekebbir  (13.07.24 20:01:23)