5.5 saat boyunca mülakatta ne yapılır?

Salut!

Haftaya bir mülakatım var. Hali hazırda “people manager” rolündeyim, ilk kez “manager of managers” için bir mülakata gireceğim.
Mülakatı pozisyonun açık olduğu şirket değil, bir IK firması yapacakmış. IK firması ile hiç konuşmadım, bana ulaşan firma telefonda dedi ki yaklaşık 5 saat sürecek. Ben tamam dedim ama o an inanmamıştım. Yarım saat sonra IK firmasından 5.5 saatlik bir zoom call daveti geldi.

Şimdi… ya biz 5.5 saat ne yapacağız online? Benim bildiğim role play, “çeşitli assessmentlar” olacakmış, artık ne oluyorsa o. Bir de bir sunum hazırlamamı isteyeceklermiş.

Hiç daha önce manager mülakatına girmedim. 5 saat mülakat ise hayatımda duymadım…

Hiç başına böyle bir mülakat gelmiş olan var mı? Nasıl geçti? Neler yaptınız?

mülakat değil de değerlendirme merkezi olmasın?

değerlendirme merkezlerinde 3 uygulama olur ve yaklaşık o kadar sürer. youtube'da assessment systems'ın kanalına bir göz atabilirsiniz.
  • la lykia  (12.07.24 23:55:24)
Assessment center dediğimiz bir süreç.
Role play, case study, grup çalışması, sunum ve sözlü&yazılı mülakat olacaktır diye tahmin ediyorum. Mola olacak tabii ki aralarında.
Kendini keskin tutmak, odağını toplamak önemli.
  • Bruce  (12.07.24 23:55:38)
Sunuma önceden çalışabilirsin. En çok bocalayacağın konu bu olabilir. Liderlik eğitimlerinden aklında kalanları not al ve uygulamaya çalış. Conflict management, feedback, crises management. İşin riskine ve impactine göre hemen mi yapılması gerekiyor, delege etmen mi gerekiyor, erteleyebiliyor musun, direkt yapılmaması da mümkün.

  • gabe h coud  (13.07.24 00:41:56)
My first 90 days in this company başlıklı bir sunum olabilir mi?

  • gabe h coud  (13.07.24 00:43:33 ~ 00:44:16)
5 saat mulakat normal. o arka arkaya birkac mulakattir, tek blok mulakat degildir. ben de mulakat bekliyorum bir yerden mesela 5 kisiyle 1'er saatlik mulakatlar oluyor. arada 5 dakika dinlenme falan derken 5.5 oluyor o da.

  • antikadimag  (13.07.24 02:02:25)