ıslak görünümlü ve dağınık saçı nasıl yapabilirim?

merhaba. görseldeki arkadaşın saçları tarzında böyle doğal ama dağınık ve ıslak görünümlü saçı nasıl elde ederim? geçen köpükle denedim ama tam istediğim sonucu alamadım, belki de uygulama tarzım yanlıştı bilemiyorum. ince telli ve ben nispeten kuru saçlara sahibim. kalıp gibi dursun ya da sabit olsun istemiyorum, çıtırdan bir ıslak görünüm istediğim tarz.

hizliresim.com

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

saçını yıkadıktan sonra deniz tuzu spreyi sıkıyorsun bolca.
makine ile orta ısı ve hızda birkaç dakika aşağıdan tutarak hafif kurut.
hala nemliyken biraz pomad ya da şekillendirici krem alıp saçının üst kısmına rastgele olacak şekilde yedir. rastgele olması önemli, çok ıslak istemediğin için her saç telinin kremden nasibini almasına gerek yok.
öyle karman çorman haldeyken bir tur daha deniz tuzuyla spreyle.
yine kaba hareketlerle avucunun içinde sık saçlarını.
en son önündeki fazla anarşist görünenleri parmaklarınla kıvırarak düzelt ve voilà.

saçın çok düz ve şekil almakta zorlanıyorsa daha kuvvetli bir krem ya da nemli bitiş sağlayan sabitleyici sprey gerekebilir, o kısımda inisiyatif alabilirsin.
  • juliette  (12.07.24 18:46:28 ~ 18:47:37)