az bir mebla ile amatör yatırımı

selamlar,
kimsenin sorumluluk almayacağını kabul ettiğim basit bir yatırım sorum var.

kriptoda 800 dolar civarı yatırımım, (yarısı etheriumda, yıllar önce yüksekten aldım ve zarar ettim elbette)
270 dolar civarı dümdüz dolarım,
ve 1500 euro da dümdüz eurom var.

230 gün sonra ödemem gereken 75000 bin lira civarı şahıs borcum var.

bu paranın tamamını türk lirasına çevirip, 230 gün civarı bir faize mi yatırsam daha çok işime yarar sizce, yoksa hepsi aynen böyle mi kalsın?

teb bana marifetli hesabıyla ilk ay hoşgeldin faiziyle falan 230 gün sonunda 28 bin lira veriyor.

fakat hiç anlamıyorum bu yatırım işlerinden.
ne önerirsiniz?

Ben olsam
Paranın tamamını TL'ye çevirir. 6 ya böler ve şu fonlardan alırdım.
PPT
RPP
PPN
IJV
DMG
KZL
TMG

Ama sen benim dediğimi yapma. Yarın Etherium'un roket gibi fırlamayacağını kimse garanti edemez.

Ne yapacaksan da yarın yap. 3 gün tatilin faizini kaçırma. Fon alacaksan da öğlene kadar hallet.
  • Mirket  (11.07.24 18:47:16 ~ 20:43:21)