Millet bu kadar parayı nasıl buluyor ?

Abi anlamadığım şey şu ; işe yeni başlamış eleman 1 milyonluk arabalara bakıyor alacağını söylüyor ve ciddi.

ötekine bakıyorum 2 milyonluk arabaya biniyor abi 20 yıl yemeden içmeden çalışsa o arabayı alamaz. üstüne tatilini de yapıyor geziyor da.

ciddi ciddi merak ediyorum nasıl yapıyorlar?

üstüne koya koya.
direkt 1 milyonluk araba kendi başına alamaz yeni işe giren ortama bir insan.
işi ceo'luk vs değilse.
anası babası yardım ediyodur, birikmişi vardır, eski arabasını 600 e satıp 400k kredi çekecektir vs
ki şu an araba almanın tam sırası alacaksan sen de al derim
  • rentts  (08.07.24 21:04:40)
çoğu aileden zengin. dışarıya kendi çalışıp almış gibi pazarlanıyor.

  • nothing in my way  (08.07.24 21:13:18)
İşe yeni başlamış olabilir ama arka planda senelerdir işçi gibi çalışıyor olabilir, ailesinden parası olabilir vs

Benim gördüğüm en çok “ param yok” diye ağlayandan daha çok para çıkıyor, parası varmış gibi gösteriş peşinde olanlar da borç batağında. Köylü tipli filan diye gördüklerinin çoğunda arsa filan oluyor örneğin para işleri belli olmuyor, barzo tipli adamların ağzında diş yok 5 tane apartmanı var mesela
  • titanic kemancısı  (08.07.24 21:18:58)
Birikim, yatırım, zenginlik, kredi...

  • olsun demekte zor artik  (08.07.24 22:05:44)
Sendeki biraz algıda seçicilik de olabilir, çoğunluk böyleymiş gibi yazmışsın ama cebinde 1000 tlsi dahi olmayan bir çok çalışan var.

Ayrıca ülkemizde borçlanmak kadar kolay bir şey yok.
  • numlock  (08.07.24 23:19:50)
Ben sana cok temiz bir yorum yapayim

Gercekten bazi insanlar anadan babadan cok saglam destekli olabiliyor.

Bana babam 25 yasinda oldugumda 1 tur atmak icin arabasini vermezdi

fakat fakir diye bildigimiz yan komsumuz 15 yasindaki ogluna ehliyetsiz sursun diye araba almisti.

Yazdiklarimi hafife almayin bazi ana babalar yastik altindaki son altinini bile bozduruyor canim evladim mutlu olsun diye tabi her ana baba boyle degil.

Yada mesela bazi insanlarin koyde findik ceviz yada fistik tarzi urunleri olabiliyor onlari satipta ev araba alabilenlerde var.

Mesela kurt kokenli arkadaslarim vardi onlar biz hep boyle yapiyoruz diyorlardi 8-12 kardes aile bi araya gelip her sene 1 kisiye maasin bi kismini yada birikimlerini verip ev araba sahibi yapiolardi. Sonrada evlendiriyolarmis.

Aile cok onemli bir faktor yani
  • Zetnikov  (09.07.24 12:13:02)
aileden alıyorlar. kendi çalışıp almış gibi takılıyorlar. paranın 5te birinin kendisi verse, kalanını ailesi veriyor.

  • abelardo  (09.07.24 12:45:05)