Araba sürmek zihnen yorucu mu?

eğer yorucuysa sırf bu yoruculuk yüzünden bir yere gitmeye üşendiğiniz oluyor mu?

Acemilik döneminde her şeyi düşünerek yaptığınız için yorucu. Acemilik geride kalıp her şeyi otomatikleştirdiğinizde zihnen yorucu değil, fiziksel olarak uzun yol yapmak yorucu.

Araba kullanmayı seviyorum. Hiç dediğiniz sebepten bir yere gitmemezlik yapmadım.
  • pispinti  (03.07.24 17:04:38)
İstanbul trafiğinde yorucu, bu yüzden üşendiğim zamanlar oluyor.

  • clones  (03.07.24 17:06:00)
Araba kullanırken rahatladığım kadar hiçbişeyde rahatlamıyorum. Hele uzun yolculuksa tadından yenmez..

  • hops  (03.07.24 17:06:37)
zihnen de bedenen de yorucu. trafik varsa gitmiyorum çoğunlukla, 1 saat 1 buçuk saat trafik beni bitiriyor.

  • deartheodosia  (03.07.24 17:18:20)
Zihni yorgunluk sayilir mi bilmiyorum ama sehir ici kullanimda kapali ve yagisli havalarda, ozellikle aksam olduktan sonra cok fazla seye dikkat etmek beni geriyor. O yuzden bazen kacinabiliyorum.

  • mbond  (03.07.24 17:19:16)
Bir yaştan sonra benim için de öyle.
Mola vererek bile olsa tutupta yola baka baka 500 - 600 km. gidecek bir yapım yok.
O nedenle şoförlük cidden bir meslek.
  • diyecevaplandı  (03.07.24 17:50:30 ~ 18:21:32)
Özellikle şehir içinde araba kullanmamaya çalışıyorum.

  • prole  (03.07.24 18:16:36)
işe giderken şirketin kapalı otoparkına girip çıkmak bile benim için zihnen yorucu oluyor. araba kullanmayı yeni öğrendim, acemiliğimi attım artık ama kesinlikle zihinsel yorgunluk yüzünden gitmediğim bir çok yer oluyor.

  • barabas  (03.07.24 18:46:20)
Istanbulda suruculerin manyakliklari yuzunden yorucu ama hala keyifli.
Sehirler arasi da mis gibi, cok seviyorum.

  • mor oje  (03.07.24 19:10:24)
uzun yolda
güneşe doğru sürüyorsanız
yol dümdüz ise (bunu önlemek için devasa dönel kavşaklar yapıyorlar artık)
çok virajlı ise

yorucu.

kısa mesafede
sık trafik lambası varsa
yoğun saatlerde kullanıyorsanız,

her iki koşulda yakıt bitmek üzere veya lastikte taş olması gibi durumlarda yorucu.
  • janderzel zartanyan  (03.07.24 20:48:01)
İstanbul trafiğinde: Evet yorucu, evet üşeniyorum.
5 saatten uzun şehirlerarası yolculuklarda: Evet yorucu, evet üşeniyorum.
Diğer seçenekler: Değişiyor. Ankara'ya, Bursa'ya, Edirne'ye giderken yapılan uzun yol yorucu değil, keyifli de.
  • nawar  (03.07.24 20:53:28)
üşenmiyorum ama 10 bin volt yükleniyorum. Kısa mesafe sürüp bir yere gittiğim durum ile uzun mesafe sürüp gittiğim durum hissediliyor.

bununla birlikte alışkanlık mı yoksa kafayı dağıtan bir özelliği de var mı bilmem ama birkaç gün kullanmayınca bayağıdır binmedim diyorum. garip bir ilişki oluştu.
  • sparkle kiddle  (03.07.24 21:22:06 ~ 21:22:48)
inanilmaz yorucu ve buyuk amelelik. park etmesi, benzini, bakimi, cocugun topu, aynalar, temizligi, soldakinin onune firlamasi, hiz sinirlari, dibinize yapisan tipler, inatla yol vermeyenler, milletin uzunlari vs say say bitmez. insanlar nasil arac kullanmaktan keyif aliyoir, nasil sarkilar soyleyerek araba kullaniyorlar gercekten hic anlamiyorum.

araba kullanmadan bi yere gidebiliyorsam kesinlikle oyle yapiyorum. usenmekten ziyade, kafa rahatligi. yolda giderken telefona bakayim, biseyler okuyayim fln yani su yukarda saydiklarima dikkat etmektense. o yuzden taksilerin, uberlerin canini yiyeyim (konsept olarak, yoksa soforleri cok sik it oglu it oluyor o da baska konu).
  • taurina  (03.07.24 22:32:14)
6 saate kadar aralıksız uzun yol araba kullanıyorum ve çok zevkli. Bu yüzden fırsat buldukça long weekend yaparım. Yazlığa vs. kaçarım. Yatıp uyuyunca geçer.

  • gabe h coud  (04.07.24 02:02:46)
arabayi zihnen yorgunluk olarak gorenler arabaci insanlar degildir.

arabaci adam icin araba bir meditasyondur, tersine rahatlatir. altinda yakisikli bir alet oldugunda uzaktan baktiginda bile rahatlatiyor, yani en azindan bana etkisi oyle. kimisi her gun yikayarak kendini rahatlatir, kimi alir virajli yolda gazlar oyle rahatlar.
  • cooperr  (04.07.24 07:53:26)
uzun yolda ve sıkışık trafikte evet yorucu.

normal ve kısa sürüşlerde hayır hiç yorucu değil.
  • false pretension  (04.07.24 11:14:22)
benim için evet. firma bir yıldır servisi bıraktı ve kişilere araç verip belirli bölgeden personel toplatmaya başladı. bir yıldır 4 kişiyi düzenli olarak sabah alıp akşam evlerine bırakıyorum. bu olaydan önce araba sürmeyi çok severdim ama son zamanlarda iyice yorgunluk haline dönmeye başladı. her gün git gel 75 kilometre yol yapıyorum ve dikkatim inanılmaz azaldı iki ayda iki tane kaza yaptım bu saçmalık yüzünden.

  • kablelvuku  (04.07.24 11:26:16)
Araba kullanması yorucu değil ama park yeri sıkıntısı olan bir yere, park yeri bulamayacağımı bildiğimden eminsem ve mecbur değilsem keyfi gitmiyorum çünkü İstanbul trafiğinde böyle yerlerde kavga dövüş gergin olabiliyor. Onun dışında yolu bilmiyorsam öncesinde navigasyondan bakıyorum şurdan git vs diye yol bilmeyince biraz yorabiliyor ama bu da çok nadiren ayda yılda bir denk gelen şeyler. Mesela bazı noktalarda kronik olarak şerit daralması olan ve yolun ortasında elli tane parkedilmiş sokaklar oluyor, o yerleri bilip girmiyorum çünkü karşılıklı akış tek şerit üzerinden olmaya çalıştığı için gerçekten 2 saniyelik yer 20 dkda açılmıyot ve millet geriliyor. Kaçınma dersen; böyle sıkıntılı noktalardan uzak duruyorum milletin gerginliğini sünger gibi üstüme çekmektense alternatif yoldan giderim.

  • titanic kemancısı  (04.07.24 11:37:02)