bir arkadaşım ekolünden

ama gerçekten arkadaşım. derdini anlattı ben derman bulamadım. size danışalım.

bu arkadaş dediğim gerizekalı eşi dışında başka bir kadınla birlikte olup bundan dolayı bel soğukluğuna yakalanmış. şimdi tedavi olacak ama bunun kayıtlarda kuyutlarda çıkmasını istemiyor. ilaç alacakmış ama bu ilaç nedir ne değildir bilmediği için korkuyor. eşi olan kardeşimiz ise çok zeki ve akıllı bir kız. illa ki farkedecek diye korkuyor. kaldı ki aile hekimleri de yakın bir arkadaşları imiş:))

şimdi sorumuz şu; üroloji servisine gittiğinde bu sonuçları aile hekimi görür mü?

yazdığı ilaçları ne şekilde gizleyebilir. kaldı ki ürolojiye gittiğinde bunu eşine ne diye yalan atabilir. bi şekilde bu durumu saklamamız lazım arkadaşlar. ama bu aldatma durumundan dolayı arkadaşın namusuz olmadığı gerçeğini değiştirmiyor bunu da ekliyorum.

Arkadaşına her şey müstahak, bu bir. İnşallah en acılı şekilde atlatır süreci, bu iki.

Aile hekimi görür. Aile hekimine hiç gitmesin, özelde halletsin işini. Eşine de penisimde sebebini bilmediğim şiddetli yanma var desin. Aile hekimi tanıdık olduğu için ona gitmeye utanıyorum ben kendim halledicem falan diye üste çıksın. Zaten mahrem bölge olduğu için eşi de çok üstelemez.

Mikrop kapmış der olur biter.
  • hops  (03.07.24 09:26:04)
özel muayenehaneye gitsin ? ilaç reçetesizse zaten sorun yok alır direkt. doktordan rica etsin yazıyorsa (eğer ilaç reçeteli ise ) eski usul kağıda yazsın.

ulan bari yaptın kılıfsız niye yapıyorsun

e nabızda hiç bir hekim görmesin vs seçenekleri de var ayrıca

bu haltı yiyip bunları düşünememesi de..
  • jülsezar  (03.07.24 09:27:14)
@hops tüm temennilerine amin demek istiyorum.
@jülsezar; antibiyotik olduğu için sanırım özel muayenehanelere yazamıyor. belki de yanlış biliyorum. eğer dediğin gibiyse bi gitsin baksın. bu arada yineliyorum kendisi gerizekalıdır.

  • jesues  (03.07.24 09:31:38)
Özel muayenehane yazar da Devlet katkı ödemez. İlacı cepten karşılar. Zaten kayda girmesin dediği için cepten ödemesi daha iyi.

Arkadaşına söyle, öyle bir antibiyotikle hallolmayan ömür boyu çekilen cinsel hastalıklar da var. Düğüm atsın bir tarafına. Şansına da dua etsin.
  • Mirket  (03.07.24 09:45:33)
Bel soğukluğu olduğunu nereden biliyor? Herhangi bir tetkik yaptırmış mı? Bel soğukluğu diğer başka CYBH (cinsel yolla bulaşan hastalıklarla) birlikte de gelmiş olabilir. "Arkadaşına" komple CYBH testi yapılıp ona göre ilerlenmeli.

  • cek  (03.07.24 09:53:17)
Havuza gitsin daha sonra yavaş yavaş eşine sikayetlerinden bahsetsin. Havuzdan sonra böyle böyle oldu penisim de yanma başladı vs diye doktora gitsin. Yada avm ye gitsin deniz şortu vs denesin artık neyse... Aynı şekilde sikayetlerinden bahsetsin eşine öyle gitsin hastaneye. Bu şekilde olursa daha iyi olur öbür türkü eşine söylemeden gittiği anlaşılırsa bir şekilde o işin izahı olmaz

  • dedeminhirkasi  (03.07.24 09:58:58)
@cek akıntı varmış renkli bir şekilde, bir de idrara çıkarken yanıyomuş. internetten bakınca bel soğukluğunu gördük. dedik ki bu herhalde..

@dedeminhirkası söylediklerin mantıklı ama bu arkadaşın biraz da burnunun sürtmesi amacıyla bu açıklamanı kendisine anlatmayacağım. burnu biraz fazlaca sürtsün diye o da:)
  • jesues  (03.07.24 10:02:33)
@jesues, haklısın ama bu kazma gidip afedersin eşiyle de ilişkiye girebilir bu haliyle. Eşinin sağlığı için biran evvel tedavisini olsun. Eşi kendisinden habersiz kayıtlara vs ulaşırsa veya gittiğini bir şekilde anlarsa o zaman hepten keten helva

  • dedeminhirkasi  (03.07.24 10:05:37)
internetten bakıp söylemeniz çok yanlış. bel soğukluğu olmayabilir. gidip kapsamlı bi test yaptırsın. özel hastaneye gitsin. akıntının birçok sebebi olabilir. akıntının sebebi enfeksiyon ya da bakteri de olabilir.cinsel hastalık da olabilir.

  • jelly bear  (03.07.24 10:12:44 ~ 10:13:22)
iyi arkadaş dediğin böyle bir şeye derman aramaz. gerçek dost hatasıyla da sever ama hatasını daha da artırmasına yardım etmez.

bence bu durum illaki patlayacak, ne kadar geç patlarsa kadına o kadar yazık olur. o da bir insan, doğruları bilmeye hakkı var. bu herif bugün değilse yarın bir hastalık bulaştırabilir. hatta daha kötü hastalıklar bulaştırabilir.

vicdanınız ne güzel elveriyor ya.

aile hekimi görür bence. e-nabız'da her şey kayıtlı.
  • art cat chocolate  (03.07.24 10:41:19)
zaten teşhisin kesin olması için her şekilde üroloğa gitmesi şart. dediğim gibi özel muayehaneye gider. orada doktora da anlatır durumu. reçete durumlarını da konuşur.

yukarıda bahsedildiği gibi eşine bulaştırmaması için bir şekilde eşine bir bahane söylemesi lazım. Belki bel soğukluğu dışında başka hastalıklar da kaptı. genital siğil vs. ama henüz belirti göstermedi.

o yüzden cildiyeye gidip bulaşıcı hastalıklar testi de yaptırsın.

Bu riske atılacak bir şey değil. Yardımcı olacaksanız arkadaşınıza bunları da söyleyin. İleri de eşine başka hastalık bulaştırırsa sonuçları daha vahim olur.

E nabızda aile hekiminden bile gizleyebiliyorsunuz.

hizliresim.com
  • jülsezar  (03.07.24 10:52:39)
@dedeminhirkasi umarım ironi yapmışsındır. Hastalık şüphesi olan birisini bulaştırma ihtimali olan yerlere yönlendirmek filan akıl işi değil çünkü.

  • Gradient_tabanlı_mor  (03.07.24 11:08:10)
Adamı gömmek yerine akıl vermişsiniz. Eşi umarım duyurudadır. Yarın boşar.

  • Kahvedesu  (03.07.24 11:48:00)
eşine hpv aşısı hediye etsin.

  • marla is in my head  (03.07.24 14:59:50)
Ona yardım ediyorsunuz ama eşinin hayatını tehlikeye atıyorsunuz. Bunun hpv’si de var, eşinin aşı olması lazım. Onurlu bir insan gibi söylesin

  • kaset  (03.07.24 22:02:31)
arkadaşlar bana niye kızıyorsunuz. ben eşimi aldatmadım, aldatmayı da düşünmüyorum. çocuk zora girmiş, yuvasının yıkılmasından korkuyor. en azından bu boku bir temizleyelim, akabinde sonrasını yine düşünür ağzına tükürürüz hep birlikte. ama şu aşamada bana neden kızdığınızı anlamış değilim.

not: gitti doktora bu arada. iğne vermişler bi de antibiyotik vermişler. e nabız sisteminde verilerin kapatılması gibi bir seçenek varmış. kimse göremiyormuş.tedavisine başladı, umarım temizlenir de bi daha bu bokları yemez. bu işler bi bitsin zaten ben ağzına tükürecem amiri olarak da..
  • jesues  (04.07.24 11:03:19 ~ 11:05:29)