yurtdışındaki pkk li Türkiye de ihbar edilebilir mi?

#161006510 burada anlattığım gibi olan şahıs nedeniyle Almanya hakkımda tutuklama kararı çıkarmış, ancak halen şikayetlerim hakkında hiçbir gelişme yok.
bu şahsın fotoğrafı videosu doğum tarihi adresi Baba adı babasının fotoğrafı araçları plakaları cep numarası ,sevgilisinin adresi var ve şahitlerinin adresi ismi bulunuyor.
anladığımız kadarıyla alman devleti onların tarafında hiçbir işlem yapmıyor bu şahisi veya şahısları türk makamlarına şikayet edebilir miyim?

Mit ilgilenebilir.
Arada bir de suçlu iade anlaşmasına bakmak lazım

  • diyecevaplandı  (29.06.24 12:01:37)
www.terorarananlar.pol.tr

Suç failinin yurt dışında yakalanması

MADDE 11 – (1) Aranan suç failinin yurt dışında yakalanması/ele geçirilmesi halinde ödüllendirme işlemlerinin başlatılabilmesi için, yakalanmaya/ele geçirilmeye esas bilginin yardımcı olan tarafından Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarına iletilmiş olması ve failin bu bilgiye istinaden yakalandığı/ele geçirildiği ülkeden Türkiye’ye teslimi ya da geri gönderilmesi şartı aranır.

Eğer şuradaki Kırmızı-Mavi-Yeşil-Turuncu-Gri listelerinden birinde varsa bir şey çıkabilir diye düşünüyorum çok umudum olmasa da. Yalnız site biraz kötü arama seçeneği yok tek tek bakmanız gerekecek.
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (29.06.24 13:19:34)
suçlu alman vatandaşı Almanya da doğmuş ancak Kendisi bana PKK li olduğunu söyledi bunu tehdit olarak kullandı ve kanıt sayılır mı bilmiyorum ancak mahkeme dosyasında kendi ifadesiyle Kürt olduğunu benim türk olduğumu bu nedenle kendisine saldırdığımi ve benim türk devletine çalıştığımı iddia etmiş bu kendi beyanı ben yaşadığı ilçede sordurunca babasının iltica ile Almanya ya geldiğini öğrendim annesi ve babasını canlı gördüm tabi ki bu bir gerçeklik ortaya koymaz ancak ailecek eşkalleri ortada.

Türkiye de ailecek aranmaları varmı maalesef ben bir vatandaş olarak bilemem ancak kendileri Siirt Kurtalan li ancak oradaki jandarma bir soruşturma yaparsa öğrenebilir
  • hhhh99  (01.07.24 14:47:56)