Ajda pekkan hakkinda kotu yorum dinlemek isterim.

Yorumu, ses tonu, sarki secimi, sahnesi... ben turkiye nin otesinde bi sanatci oldugunu dusunuyorum. Kisiligi yaşayışı falan umrumda degil, işinde cok basarili.
Ben hayranlik duydugum icin mi boyle düşünüyorum? İşinde kotu oldugunu iddia eden yorumlar varsa dinlemek isterim.
Maksat farkli bakış acilarini kesfetmek.
Buyrun anlatin ya da link verin.
Sevgiler...

oncelikle biraz bunak oldugunu dusunuyorum. ya da biraz... garip. yeni degil, 2011'den gelsin: www.milliyet.com.tr
bu absurd skandalin ustunu ortecek, aa kazaymis ya dedirtecek, agzindan akilli mantikli hicbir sey duymadim o gunden beri. hala ajda degince sahnede egemen bagis'a canini vermeye calistigi garip klip geliyor.

sahnesi iyi falan degil. pop muzigi sadece turkiye televizyonlarindan takip ediyorsak iyi gelebilir ama dunya capinda 10 uzerinden 3 falan. ne dans edebildi ne de sahneye hakim bir postur kurmasini ogrendi tiyatrocular gibi. anca sirik gibi sallanir. isik sovlari danscilari falan da asiri demode. 20-30 sene geriden takip ediyor o isleri.

sarkiciligi iyi ona bir sey yok.

sarki secimleri - mehmet teoman, attila ozdemiroglu, fikret senes vs ile yaptigi isler elbette ki iyi ama son 20-25 senede cikardigi sarkilar hep cok uyduruk arabesk/fantezi pop cizgisinde. mustafa ceceli, sinan akcil falan igrenc isimler. o kadar uzun suredir bu kalitesiz istikrarini surdurdu ki bence fikret senes donemleri tesadufmus gibi gelmeye basladi.
  • hot potato  (20.06.24 08:06:00 ~ 08:16:56)
Eurovision şarkısını kendi mi seçti, trt zorla mı verdi bilmiyorum ama tüm Avrupa'nın barış, birliktelik vs mesajları verdiği senede aman petrol diye saçma bir şarkı söylemesi çok komik.

Eski şarkılarından 2-3 tane sevdiğim var ama onlar da genelde yabancı şarkıların Türkçeleştirilmiş hâlleri. Yeni şarkıları zaten genelde kötü. Özgün bir iş olmadıktan sonra verilen şarkıyı söyleme işini kendisinden daha iyi yapacak insanlar vardır Türkiye'de. Sahnesini izlemedim hiç merak da etmedim ama @hot potato +1. Türkiye'de stadyum konseri yapanların hiçbiri gerçek stadyum konseri yapamıyor. Sözlükte/duyuruda eleştiriye uğrayan taylor swift'in bir konserine bakın mesela aradaki fark için.
  • nundu  (20.06.24 08:13:42 ~ 08:17:20)
Kotu yorum:

70'lerde seslendirdigi sarkilarin önemli kismi Enrico Macias'tan(tabii çalinti degil, uyarlama).

iyi yorum:

Kadinin Japonca seslendirdigi sarki bile var.
  • Yourcousinmarvinberry  (20.06.24 09:21:57)
1993 yılı. çalıştığım yere gelirdi ajda hanım. biz de bizim departmanda 10+-12 kişilik bir grubuz. ben kendisinden imzalı kaset istemiştim. o zaman kaset vardı. ajda hanım da bana tüm arkadaşların istesini verir misin dedi. ben de liste yapıp verdim. ertesi gün tüm arkadaşlarıma ve bana isme özel imzalı kasetni getirmişti. hayatımda bir ünlüden aldığım tek imzalı ürün. tüm kasetlerimi attım evde fazlalık yaptığı için sadece o kasetim duruyor. kötü bir şey söyleyemem. bazı şarkılarını beğeniyorum ama hep bu olay ile hatuırlayacağım kendisini.

  • exlibris  (20.06.24 12:46:05)
@nundu
eurovision 1980 yılında eleme yapmıştı. ajda pekkan bir kaç tane şarkı seslendirmişti. onların arasından petrol seçilmişti. o zamanlar mesaj vermek falan modaydı. o yğzden o şarkı seçilmişti sanırım. petrol sen herşeyimizsin. sen olasan biz olmazdık vs gibi bir çıkarımı vardı :)

  • exlibris  (20.06.24 12:54:19)
kötü yorumum yok. yukarıdaki yorumları okudum ve hak vermedim. hala kötü yorumum yok. ajda pekkan on numaradır. hatta en yakın rakibi sezen aksu ile kıyaslayınca üstünlüğü daha çok ortaya çıkıyor. çünkü sezen aksunun müzikleri ne kadar iyi olsa da arabesk sözlerinin o dönemde gençleri kötü etkilediğini düşünüyorum.
ajda pekkan 80li yıllardaki arabesk baskısına rağmen o eksene hiç kaymadı. bu ona olan saygımı daha da artırıyor. zerrin özer gibi birisi bile arabesk söyledi ama ajda hiç o yöne yakınlaşmadı.

  • abelardo  (23.06.24 11:50:02)