İzmir’de yaşamak vs Urla’da yaşamak vol 2

Bu aralar İzmir sorusu çok soruyorum ama bir karar aşamasındayım.

İzmir (bayraklı) da çalışma ihtimalim var

Veya

Urla’da çalışma ihtimalim var.

İkisinde de ev kiralama filan olacak.

Gelir yaklaşık 50-55 bin

Yaş 32

Araba yok (ama olabilir)

Bu şartlarda hangisinde yaşamak her açıdan daha iyi olur?

Mesela İzmir de izban güzergahı (Buca vs var sanırım) bir ev tutup işe gidip gelmek
Ya da doğrudan bayraklıdan ev tutmak
Ya da Urla da kalmak (kiralar pahalı ve ev yok neredeyse)

Sizce hangisi daha mantıklı?

Edit: bayraklı izban yakını iş yeri
Edit2: aslında Urla’da kalacağına İzmir de şurda kal gibi bi öneri almak isterim yada boşver izmiri Urla en güzeli gibi

Hocam Bayraklı dediğin bi dudağı yerde, bi dudağı gökte bir yer. Gecekondu mahallesi de var, Folkartları da. Sen neresinden bahsediyorsun.

Urlayı anlatmıştık sanırım. İzban hattını ve Belediye otobüs güzergahlarını haritada çiz. Durak yakını yerlerle ilgilen.

İzban Bucanın kenarından geçer. Buca dediğin de devasa bir yer.
  • Mirket  (18.06.24 21:31:20)
O parayla urla'da zor yasarsiniz. Hele arabasiz. Dandik daire kirası 20 bin, biraz normali 25-30. Maaşın yarışı komple gider.

Bayrakli civarinda en azından bulabilirsiniz.

Arabasiz urla ben tavsiye etmem.
  • logisticsmanager  (18.06.24 21:36:32)
Bayraklı'nın Karşıyaka'ya sırtını veren yerleri de var Bornova'ya dokunan mahalleri de. Kendi başına Bayraklı merkez ise pek tavsiye niteliğinde değil. İşyerinizin tam konumu önemli. Ha illa işyerinin dibinde ev tutmak zorunda değilsiniz elbette ama en iyi ihtimal 20.000 diyorum ben.

Urla sizin İzmirden ne beklediğinizle ilgili. Şehir hayatının tüm imkanları mı yoksa sayfiyede 4-5 ay tatlış sonra izole mi?
  • medre  (18.06.24 21:48:45)
Urla parası ve arabası olan insan mekanı. Bu ikisi belliki sizde yok. Onun için bu şartlarda Urla olayına bulaşmayın. Bornova veya Bayraklıda 20 bine güzel bir ev kiralayıp güzel güzel işinize gider gelirsiniz

  • limonlu eksi  (18.06.24 22:54:33)
urla parası olanların yeri +1 80-90 bin gelirin olursa ve araban olursa yaşanacak yerdir.

gaziemir-buca(izbana yakın yerlerde) ya da bornova-bayraklı etrafında ev bakmak daha mantıklı. izmir'in trafiği istanbulla yarışıyor. sakın arabayla gidip gelirim gibi bir hayale kapılma. izbanla git gel yap işine.
  • false pretension  (19.06.24 13:24:53)