Araba Almak Ama Hangisi?

İyi bayramlar sevgili sözlükcüler ve duyurucular.
800 900 bin TL bandında 2013 2014 model yıllı 100.000 km civarı otomatik A3, a180, 1.16 mı almalı yoksa 2020 2021 model yıllı pejo 208, 308, egea, Clio, Astra vs. Almalı?
Audi, BMW, Mercedes de olsa 10 15 yıllık arabalar çok sıkıntı çıkarır mı acaba?

Arabalar artık eskisi gibi değil. Eskiden marka farkı hatta arabanın milliyeti bile belirgin bir fark oluştururken artık bu fark kapandı. Tabi ki hala alman arabaları lüks segment iyidir ama eski fark son 4-5 yıldır bence ciddi anlamda kapandı.
Eğer marka prestij takıntısı yoksa ben kesinlikle yeni model yılına bakardım.

  • denizgonen  (17.06.24 21:17:16)
2013-2014 alman araçlarının sorun çıkarma potansiyeli daha yüksek olacaktır. Sizin için neyin önemli olduğuna ve ekonomik durumunuza göre değişir. Kafam rahat olsun çok para harcamayayım diyorsanız Clio, Astra vs. Pejonun son yıllardaki araçları çok övüldü ama genel kalite konularında benim içim çok rahat etmiyor. Yalnız adamlar tasarım yapmış araçları çok güzel görünüyor.

  • mbond  (17.06.24 21:28:45)
10 yasini devirmis alman alinmaz, dert sahibi olursun.

  • cooperr  (17.06.24 21:35:41)
10 yaşında arabayı ben almak istemem ama astra ile egea 308 ile clio aynı araba değil bence. Birde bu arabaların sınıfı farklı. Aile için alacaksan 208 clio pek iyi olmaz. 308 yerine egea alırdım. Ben olsam aile için temiz yaşı az Megane bakardım. Bekar için alınacaksa astra olabilir.

  • Topalordek  (17.06.24 21:42:17)
Ben oyumu daha yeni model yıllı araçlardan yana kullanıyorum.

  • pispinti  (17.06.24 21:45:57)
799a sıfır egea veriyorlar, al geç.

  • adivar  (18.06.24 00:00:39)
Km düşük yeni kasa otomatik ford fiesta bulunur o fiyatlara.

  • HellKeePer  (18.06.24 00:24:19)
10 yıllık Audi, Mercedes, BMW eğer sizin sıfır aldığınız araç ise, doğru kullanıp bakımlarını yaptırmışsanız ve şansınıza kronik bir arıza da denk gelmemişse 10 sene daha binilir. Fakat ben başkasının nasıl kullandığını bilmediğim 10 yıllık o aracı çok mecbur değilsem almam.

Egea ve 308 iyi bir tercih olacaktır. İkisini de kullandım, güzel arabalar.
  • malheiros  (18.06.24 08:59:49)
Ben olsam mercedes alırdım. Mercedes'e mafya babaları biner trafiktede herkes çekinir.benim için arıza yapması falan önemli değil gider yaptırırım.

  • komando kani var bende  (18.06.24 10:51:32)
Geçen sene aynı ikilemde kalıp a3 aldım. Aldığımda mekatronik sorunu olduğunu biliyordum. 30k'ya onu yaptırdım. 35k'ya da ağır bakımlarını yaptırdım. İyi ki a3 almışım diyorum. Aracımdan aşırı memnunum

  • birmilyonunvarmi  (18.06.24 15:27:43)
sıfır honda city alın geçin. bayide sağlam pazarlık + düşük faizli krediyla birlikte cillop gibi olur. 1.5 motor var uzun yol şehir içi bu fiyatlara canavar gibi araba.

  • golgi aygıtı  (19.06.24 01:16:58)