Avrupa’da nerde deniz tatili yapalım ?

Merhaba, vize sorunu yok. 3-4 günlüğüne hem hesaplı hem de güzel bi tatil yapmak istiyoruz çift olarak.

Aklımıza gelenler- hırvatistan, ispanya.

Başka öneriniz varsa onları da almak isterim ama asıl sorum bu iki ülkede spesifik olarak hangi bölgeye gidelim nerenin denizi iyidir otelleri iyidir vs, belki tecrübe eden vardır.

Çok teşekkürler. Schengen ülkeleri olsun mümkünse karadağ vs düşünmüyoruz.

hırvatistan ve ispanya’ya ek olarak portekiz de olabilir.

  • deartheodosia  (17.06.24 20:32:07)
ispanya- malaga valensiya arasındaki kıyı şeridinde herhangi bir yer.

Portekiz denilmiş, çok güzel bir ülke ama okyanus kıyısı ve su ağustosta bile soğuk olur, ege akdenize alışan insan için değil, o yüzden pek deniz tatili olmaz, ancak sahilde güneşlenirsiniz, ama illa portekiz olacaksa da lagos-faro arası kıyı şeridi.

Hırvatistan kesinlikle ucuz değil, saçma şekilde ispanya dan kat kat daha pahalı, tavsiye etmiyorum
  • zikardo  (17.06.24 21:39:06)
Alternatif olarak Malta’yı düşünebilirsiniz hem ucuz hem de öok güzel plajları var.

  • kaptan memo  (17.06.24 21:58:05)
Portekiz okyanus oldugu icin soguk oluyor, ama fiyat anlaminda genelde uzmez. En son gittigimde mekanlarda bir bardak bira 1 Euro idi (bkz: super bock).

Deniz tatili icin Mallorca genelde en cok begenilen yer oluyor ama erken rezervasyon yoksa sezonda fiyati yuksek olabilir.
  • sertac akin  (17.06.24 22:09:51 ~ 22:10:38)
@zikardo çok fazla destinasyon çok fazla bölge var o aralıkta. denizi illa ki fark eder o yüzden emin olamıyorum bi türlü.

  • phiphi  (17.06.24 22:42:10)
Dubrovnik olur mu

  • regina phalange  (17.06.24 23:10:22)
yunan adaları

  • jelly bear  (18.06.24 00:01:01)
Nice (gunubirlik monte carlo turu hediyeli)

  • brkylmz  (18.06.24 00:07:28)
Eger sorf falan yapmiyorsaniz, Portekiz'de bizim alistigimiz sekilde deniz tatili olmaz. Bence sardinya adasi muhtesem.

  • kassiopeia  (18.06.24 00:16:22)
ucuzluk acisindan fiyat ve deniz olarak en iyi yerlerden biri hirvatistan.

hem deniz olsun, hem de turkiyenin guneyi gibi hareketli olsun denilirse mallorca

sakin olsun, ve dogasi guzel olsun denilirse sardinia. ama turkiyeden direkt ucus yok

bunlara ek olarak italya cinque terre guzel ve farkli.

ama turkiyeden ulasmak icin en optimum yer yunan adalari.
  • emrahday  (18.06.24 11:33:27)
Kesinlikle Girit e giderdim

  • sanguine  (18.06.24 17:11:18)
Sardinia muhteşem görünüyor, ulaşım londra’dan olacak. teşekkürler tavsiyeleriz için

  • phiphi  (24.06.24 13:15:06)
italya -la spezia

  • bir soru sorcam  (24.06.24 13:26:09)