Hayattan neden bu kadar korkuyorum iç dökmece

Merhaba,

13 senedir birlikte yaşadığım biri var, mevzu çok daha derin olsa da ev arkadaşı diyelim. Şimdi bu arkadaşlık bitmeli, bu da beni ayrı kahrediyor güçlü durmaya çalışıyorum, yoğun iş tempom sağolsun(!) gün içinde kafam dağılmasa hiç iyi değilim. Detaylarına giremeyeceğim ama burada kaldıkça kendime saygımı ayaklar altına alıyorum. Kendime ev bakıyorum. Ben bu döngüyü Aralık'tan beri yaşıyorum, ya ev bakacak gücü kendimde bulamıyorum ya da evi döşemek falan kendi başıma altından kalkabileceğim bir şeymiş gibi gelmiyor bana. İstanbul'dayım, Aralık'tan beri baktığım evler oldu tabii ki ama ben hep bir kulp buldum kendimce kılımı kıpırdatmamak için. Ki ben hayatım boyunca her şeyi kendi başına yapmış birisiyim :) Kiradan, evi sıfırdan döşemekten, tek yaşamaktan maddi manevi her şeyden korkuyorum. Beni biraz cesaretlendirmenize ihtiyacım var... Yaparsın aslansın kaplansın :)

Kira kalemi de ayrıca korkutuyor beni. Maaşım her ay farklı yatıyor, Temmuz zamı olmayacak gibi, en son 60k aldım, baktığım kiralar 25 bin bandı. Fazla mı kendimi korkutuyorum yoksa korkmakta haklı mıyım ? Yarın bir yere bakacağım. Ev sahibinin aynı binada 3 dairesi varmış, bu da iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum, sizce? Kira 25k, kartal minibüs yolu, 2+1, aidat düşük. Nasıl sizce?

Yorumunu esirgemeyecek herkese teşekkür ederim.

13 sene önce biriyle eve çıkarken de ev düzdünüz ve (belki) yarısı olsa da ev masraflarını karşıladınız, hallettiniz. Üstelik de her aldığınızı ikiye bölerek... Bu sefer hesap vereceğiniz kimse olmayacağı için tabii ki yaparsınız. 13 sene önce daha genç, daha akılsızdınız (büyüdükçe olgunlaşıyoruz ya ondan), o yüzden şimdi hayli hayli yaparsınız. Korkutması da normal ama korkularla ne yapabiliyoruz ki?

  • charbiel  (14.06.24 20:37:48)
hayatta her şey insanlar için ve insan olanın başına her şey gelecek. Hayatın kendisi de belki bu başımıza gelenler. Her bir olayda büyüyor, tecrübeleniyorsunuz. Aslında bir hikaye yazıyorsunuz.
Sonuçta da her şey geçiyor ve insan unutuyor. Her şey mutlaka geçiyor.
Bence kimsenin burada yazdığı sözlere ihtiyacınız yok. 3 vakte kadar kendi evinizde ve büyük ihtimalle yeni dertler ile uğraşıyor olacaksınız. Şimdiden o dertler için kolaylıklar dilerim.
  • sparkle kiddle  (14.06.24 21:38:55)
60 bin lira karşısında 20 bin lira kira gayet uygun sanki, bundan korkmamak lazım, sadece taşınma masrafı depozito vs çok aşabilir, gireceğiniz ev tadilat isterse mecbur kalırsanız vs. Korkutması normal.

Onun gitmesi neden söz konusu olmuyor? Eve beraber girdiniz evden de beraber çıkın bence. Ya da onun imkanları daha iyiyse o gitsin.

İstersen şu "bitmeli" meselesini özelden konuşabiliriz.
  • muhayyer divan  (15.06.24 00:36:13)