Aç yatıyorum, sabah karnım şiş uyanıyorum

Merhaba, uzunca bir süredir akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeden yatıyorum. Yemek 8 gibi bitiyor, yediklerimde de bulgur, makarna vs yok. Tavuk/et ve sebze/salata gibi şeyler. sonrasında meyve, tatlı hiçbir şey yemiyorum. Bazen 1 saat yürüyüş yapıyorum. Sadece şekersiz bitki çayı içiyorum yatmadan önce. Yatarken aç hissediyorum.

Sabah kalktığımda ise hafiflemiş kalkacağımı düşünürken resmen karnım şiş olarak uyanıyorum. Bu ne anlama geliyor?

gazın oluyor mu? bağırsak işlevleri ne durumda, tuvalete çıkmakta sorun yaşıyor musun?

  • numlock  (28.05.24 15:12:27)
gaz değil ama bağırsak faaliyetlerimde yavaşlama var. düzenli su içiyorum 2 litreye yakın. çorba, sulu yemek de tüketiyorum. hep kuru şeyler yemiyorum.

ıvır zıvır şeyler yerken, sağlıksız beslenirken hiç sıkıntım olmazdı tuvalete çıkmakla ilgili.
  • noxie  (28.05.24 15:16:43)
yatmadan 1 saat önce bi bardak kefir içersen rahatlatır sabaha.

  • numlock  (28.05.24 15:26:21)
bende de oluyor kendimi bildim bileli zayıf biriyim ve son 5 yıldır asla 8 den sonra yemem. yine de ödemli uyandığım olur. bunu çözdüm yavaş yavaş. gün içinde bazı yediklerimi bünyem kabul etmiyor ya da bazen sabah saati diye miktarı abartıyorum. örneğin karbonhidratlı kahvaltıdan sonra koca bir dilim de yaş pasta yiyorum vs. pankreasım acıyor, birde hazır tavuğu da sevmiyor bedenim. o nedenle karnımız burnumuz gece bizi huzursuz ediyor ölçü şart.

  • geveze yazar  (28.05.24 15:38:18 ~ 15:41:24)
lif alımını arttır, yatmadan önce çay yerine kefir iç. sabahları güzel bir kahve, mümkünse türk kahvesi. bir de karnındaki gaza bi faydası olmaz ama anti-enflamatuar diye geçen besinlere bir süre yönelebilirsin, ödem vs için.

  • nolmus yani  (28.05.24 15:48:21)
Bir gastroenteroloğa görünmek lazım gibi, bağırsakta işlev bozukluğu olunca ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim faydasını göremiyoruz, önce bi bağırsağın temizlenmesi/iyileşmesi gerekiyor. 1,5 yıldır bağırsak tedavisi gören biri olarak tavsiye ederim.

  • amelie poulain  (29.05.24 10:07:32)