uyumadan önceki rutinlerinizi alabilir miyim?

diş fırçalamak, kitap okumak vs. gibi

Kısa bir egzersiz, duş almak, yüz, vücut ve saç bakımı, diş fırçalama, krem sürmek, uykuya geçişi kolaylaştırmak için bitki çayı ve bitki çayı eşliğinde kitap, yatış.

  • rock n roll  (27.05.24 21:47:50)
Diş fırçalayıp, su içip yatağa girmek.

  • Amaranta ursula  (27.05.24 21:52:03 ~ 21:54:43)
Dümdüz ilaçlarımı alıp yatıyorum ben.

  • sekizdokuzon  (27.05.24 22:00:57)
Yatakta 10 dk reddit'te gezmek.

  • duster  (27.05.24 22:02:48)
dis fircalama/dis ipi, ilac icme, cilt bakimi (lol), saat kurma*, kapi kilitli mi onu kontrol etme, klimayi kapatma, yatis.

bazen ertesi sabah giyeceklerimi koltugun uzerine koyuyorum.

saat kurma dedigim cep telefonu tabii. alarmi ayarlayip telefonu salona goturup orada birakiyorum.
  • hot potato  (27.05.24 22:09:46)
diş fırçalama
çiş
alarm kurma

bu kadar. yatmaya karar verdikten 2 dakika sonra yatmış oluyorum genelde.
  • sir gawain  (27.05.24 22:27:16)
Göz bandımı arıyorum genelde

  • grimavi  (27.05.24 22:27:22)
B12, diş fırçalama, sex, yeni çıkan saat var mı diye bakma, telefona bakarken uyuma.

  • prole  (27.05.24 22:38:21)
diş fırçalama.
yatacağım odanın penceresini açıp havalandırma. temiz havada uyumak isterim.
duş almadığım günlerde ayakları suya tutma.
yatakta biraz ekşi.

bazen telefonu da kenara koyduktan ve yattıktan sonra yazacağım bi konu hakkında entry düşünürüm.
güzel uyku getirir.
  • tabudeviren  (27.05.24 22:40:23)
Yatmadan once dis mi fircalaniyormus ya sasirdim simdi? Aksam yemeginden sonra niye fircalamiyorsunuz? Ilginc.

Keza su icmek de falso, gece tuvalete kalkip bir de uykuyu berbat etmeyelim.

Yatmadan once yatakta 5-10 dakika telefonda shorts, reels izlemek beni acayip uyku modunu sokuyor, misil misil uyuyorum. Eskiden bu aliskanligim yokkken mal mal gun icinde olanlari dusunup, surda soyle yapsaydin burda bunu deseydim falan diye mal mal yatakta dort doner, ertesi gun icin stres olurdum. Ilac gibi geldi bu yatmadan once gtelefon olayi. Bir de yatmadan once yarim saat once telefonu kesin, mavi isik bilmemne derler palavra anasini satayim.
  • freedonia  (27.05.24 22:47:16)
Çiş, diş fırçalama, modum uygunsa listerine+diş ipi, su içme (opsiyonel) sonrası yatağa giriş. Telefonu şarja her zaman takarım gece ve yanıma alırım, telefonda biraz dolanma, youtubedan uyurken dinleyebileceğim bir video bulmak (genelde pokemon videosu), sonra uyku şeklinde.

Cilt bakımım yok, kapıyı kilitleme alışkanlığım da yok. Saat kurma olayını da anlamadım her sabah aynı saatte kalkmıyo musunuz ya? Ben 3 sene önce iş hayatına başlayınca 5 tane alarm kurdum, hâlâ onlarla uyanıyorum :d

@freedonia

Yemekten sonra fırçalamam, uyumadan önce fırçalıyorum. Sabah da kahvaltıdan önce fırçalıyorum. Yoksa gece ağzımda kötü tat oluşuyor. Sabah da kahvaltı yapmayı beklersem 12ye kadar ağzımdaki kötü tatla dolaşmam gerekir
  • nundu  (27.05.24 22:59:19)
oda havalandirip sonra butun ev cam kapi kapatmaca, cilt ve sac bakim, dis fircalama, kedileri genel kontrol, su, alkol ve dinleyecek bir seyler; podcast, muzik, siir, dizi ne gelirse. o sey ki bazen korkunc youtube icerikleri bile dinliyorum

  • ala09  (27.05.24 23:33:35)
Dişleri fırçalamak, kahvaltılıkları kontrol etmek, ekmeğimi dilimlemek, ertesi gün giyilecekleri tepeden tırnağa hazır etmek

Sabah kalkınca hiçbir şeye kafa yormamaya yönelik her şey
  • akhenaten  (28.05.24 07:00:24)
5 bira.

  • kumandanim  (28.05.24 09:09:29)
WC + yarım saat kadar youtube shorts

  • norek  (28.05.24 10:57:01)