Hangi ipad?

Pro, air derken bir sürü nesli çıkmış bunun 20000 tl civarına günlük kullanım için ne alınmalı? Olabilecek en büyük ekran boyutu dikkate alınarak tercihler ne olurdu? Sıfırda oluyor mesela bu fiyatlara ama performans farkeder mi o kadar?

en buyuk ekran sadece pro'larda. pro olunca da fiyat ve performans epey farkediyor.

  • dokunmakalbime  (27.05.24 17:34:37)
Büyük ekran artık iPad Air’de de var.

Ben performans olarak hiçbir fark yok görüşündeyim. Evet m4 çip belki güçlü ama ayarlarda yazmasa tablette hangi çip olduğunu anlayamazsınız çünkü işletim sistemi çok sınırlıyor. iPad’ler büyük iPhone statüsünde hâlâ. iPhone dan başka yapabildiği tek şey, stage manager ki o da çok kötü çalışıyor. Bunun bir basiti ekranı ikiye bölüme var ama sadece dikey bölünebiliniyor ve kafana göre bölemiyorsun ekranı. Ya tam ortadan bölecek ya da 2:1. Keyfinize göre bölemiyorsunuz. Dediğim gibi yatay bölünmüyor. O da stage manager ile yapılıyor ama çok kötü çalışıyor ve kullanılabilir ekranı azaltıyor.

Performans olarak hangi ipadı alırsanız alın, emin olun fark hissetmeyeceksiniz. Fark eden, ekran teknolojisi, ses ve kamera. Yeni m4 pro larda, 1tb modelini alınca nano oled ekran geliyor mesela. iPad Pro m1 m2 de mini led var. AMA bunlar teknolojiyle yeni tanışmış heyecanlı insanları etkiliyor bence :) bir yerden sonra gözünüz alışıyor mini led olduğunu falan bile unutuyorsunuz yani.

20k bütçede, m1/m2 iPad Pro 12.9 derdim ben. Sahibindene bir bakın, biraz daha katarak sıfır alınabilir, ya da o paraya ikinci el.
  • substituent  (27.05.24 22:21:17 ~ 22:22:18)