Atina'da yaklasik 24 saat aktarma

Baktigim ucuslar arasinda boyle bir secenek var. Aksamustu 5'te Atina'ya iniyor, donus ucagi da sonraki gun 4'te. Yani yaklasik bir aksam, bir oglen yemegi ve kahvaltim olacak gibi. Bu sure Atina'nin havasini gormek icin yeterli olur mu yoksa hic bulasmayip kisa sureli aktarma mi bakayim? Tek basima olacagim bir de. Kalma durumunda hangi bolgeye bakmak daha iyi olabilir? Biraz alternatif mahallede kalmayi tercih edebilirim.

Bonus soru : Aegean air ile sorun yasayan oldu mu, aktarma surelerine guvenilir mi?

Aegean ile bir kaç kez uçtum, sorun yaşamadım. Büyük bir firma zaten.

Tatlı bir stopover bence. Akşam 7-8 gibi şehirde olup dışarda canlı müzik olan bir yerde yemek yiyip müzik dinler,etrafı biraz turlar yatarsınız. sabah da görmediyseniz Acropolis'i görüp öğle yemeğini yiyip havalimanına geçersiniz.

(Acropolis civarında bolca airbnb ve konaklama seçeneği var, sabah direkt oraya geçmek için konaklama açısından mantıklı olabilir)
  • brkylmz  (27.05.24 16:40:29 ~ 16:42:06)
Bence gayet iyi, cikip bi atina havasi almaya yeter. Havalimanina ulasmak icin merkezde uygun bi yerde kalin, rezervasyon yapmadan once havalimani metrosuna/otobusune ne kadar mesafede vs ona bakin derim.
Omonoia’da kalmayin, exarchia’yi da gecin.

  • kuehles blondes  (27.05.24 16:41:28)
Aegean air thy ile Pegasus arasında bir kaliteye sahip bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım, rötar yapmadı.

Eger fırsat varsa ucuza araba düşürüp sahilden sahilden geze geze turlamak, bulduğunuz en uygun otelde konaklamak olabilir, ucuz araç 80eur olsa, kalma 50-60, yeme içme derken ekstra 200eur ile güzel bir anı olabilir.
  • kimlanbu  (27.05.24 17:00:18)
Havalimanından merkeze otobüsler var. Plaka civarında güzel vakit geçer, 10-15 saat takılın derim merkezde. Aegean İzmir - Atina uçuşa küçük ve eski bir uçak vermişlerdi, biraz sallamıştı onu hatırlıyorum.

  • HellKeePer  (27.05.24 17:30:26)
Kısa süre de olsa çok güzel olur Atina. Elbette hak ettiği zaman daha fazla ama böyle bir imkanınız varsa kullanın bence. Havaalanında metroyla şehir merkezine gidebiliyorsunuz.
Plaka'da, Monastiraki'de yani merkezin merkezinde kalmanız gerekiyor ki hem gece hem sabah işler kolay olsun. Zaten en çok seçenek de o bölgede olacak.

Orada gece güzel bir yemeğin yanında bir şeyler içersiniz. Gece o bölgede sokaklar canlı olur. Sabah da Akropolis'i hızlıca bir gezip uçağa gidersiniz.

Aegean, THY'den fazla, Pegasus'tan az rötar yapan bir firma benim aklımda. Ama uzun zamandır kullanmıyorum.
  • michael_knight  (27.05.24 21:11:06)