40-45 Bin TL Civarı Laptop Önerisi

AutoCAD ve SketchUp programlarını kullanabileceğim bir laptop almak istiyorum ama karar veremedim.
Media Markt'taki çalışan aşağıdaki HP Victus marka bilgisayarı önerdi. Bu ayın sonuna kadar mağazada 41 bin TL ama yorumlarda çok rahatsız edici bir fan sesinden bahsediliyor. Dell, Asus, Lenovo, Monster vs gibi markalar da olabilir. Bu konuyla ilgili bir öneride bulunursanız çok sevinirim.
(git: hizliresim.com)

Bu seviyede sistem özellikleri olan bir şey bakın.
www.autodesk.com

Maddi olarak fazla açılmayın.
  • diyecevaplandı  (21.05.24 22:23:55)
O programları açamayacak bilgisayar yok artık. Ben solidworks kullanıyorum, laptop i5 7. gen, gtx1050m, 8 gb ram. 2017 bilgisayarı. Yetiyor, aynı anda 3 tane solidworks penceresini bile sorunsuz kullanabiliyorum.

Sadece iş için alacak, ve karınızı artırmayacaksa hiç 40k lık bilgisayara gerek yok bence. Teknoloji o programlara göre çok ilerledi, güncel bir işlemci (i3 11-12 nesil mesela) bile yeter bence. Modern bilgisayarlar, bu programlara göre artık çok güçlü.

Ayrıca hangi oyuncu laptopunu alırsanız alın fan sesi problem olacak. Oyuncu laptoplarının alayı soğutma konusunda berbat.

Bütçe sıkıntınız yoksa ayrı tabii, o zaman msi 4070-4090 super falan alın yani :)
  • substituent  (21.05.24 22:50:19 ~ 22:54:13)
daha önce şöyle yazmıştım. victus serisinin ekran kalitesi ve kasa kalitesi iyi değil içine koydukları yüksek model işlemci ve ekran kartlarıyla kullanıcıyı tavlamaya çalışıyorlar. alıp kullanan da var ama birçok şikayet de var.

o fiyat civarına gördüğüm güzel laptopları atıyorum

www.akakce.com
  • tabii lan manyak mısın  (21.05.24 22:59:06)
Şundan aldım memnunum. O paraya gidip rtx 4050 almayın 4070 varken.

www.n11.com
  • ananiyimioguz  (22.05.24 00:11:40)
Hp victus iade ettim bu hafta. Donma sorunu vardı ayrıca fan sesi gercekten yüksek çıkıyor. Lenovo, Asus, MSI bakın.

  • HellKeePer  (22.05.24 00:28:44)
victus hp'nin ortalama oyun laptoplarıdır. üst seri laptopları omen markasıyla çıkar ve daha kalitelidir. linkteki modelin işlemcisi iyi olsa da ekran kartı sınırda.

ben bunu tercih ederdim.
www.akakce.com
  • kesmekes laleler  (22.05.24 03:04:11)
düzeltme: ben @kesmekes laleler'in attığı laptobu görmemiştim hp omen yerine tercih edilir silence modda boştayken fanları duruyor %100loadda %30-40 oranında çalışır çok sessiz ve güçlü bi laptoptur. silence modda performans kaybı da çok az olur. bu açıklamayı bir laptop aldığında en önemli özellik olan sessiz olmasını isteyeceğimiz için yaptım. bu laptobun her şeyi mükemmel tek sorunu ekran kartında az miktarda coil whine bulunması.

  • tabii lan manyak mısın  (22.05.24 09:50:19)