eski sevgiliyi ozlemek vs sevgilin olmasini ozlemek

onu mu ozluyorum genel olarak sevgilim olmasini mi ozluyorum diye dusunuyorum. sizce bu nasil ayirt edilir? ikisi ayni anda da olabilir pek tabii. ama sanirim demek istedigim sevgilim olsa belki de artik onu ozlemem. nasil bi sevgili olduguna bagli tabii o da. onun ozelliklerini aratacak biriyle sevgili olursam yine ozleyebilirim. yok bununla daha iyi daha mutluyum dersem ozlemem herhalde.

Müthiş özelliklere sahip birini hayal edince özlediğinin eski sevgili olmadığını anlıyorsun

  • olaylar olaylar  (21.05.24 12:51:21)
Birisinin içimizi dışımızı bilmesini, yan yana uyum içinde yaşamayı özlüyoruz aslında. Bazen akşam oturup biriyle film izlemek bile ne güzel bir şeymiş diye düşündüğüm oluyor. Yalnızlıktan oluyor bunlar.

  • ruhen hastayim ben  (21.05.24 13:49:18)
son cümlende cevap vermişsin.

  • gabe h coud  (21.05.24 13:57:42)
Aslında geçmişi değil de onunla birlikte huyunu suyunu bildiğin biriyle kafanda kurduğun ideal bir gelecek hayalini merak ediyorsun

Zorluklar da olsa birlikte atlatırdık, iyi günlerde şunları yapabilir buraları gezebilirdik, çer çöp olmayan bir gelecek hayali
  • grimavi  (21.05.24 15:03:42)
Birini özleyince negatif anların önemi azalıyor, pozitife odaklanıyorsun. En tatsız anları, alışkanlıkları, hoşuna gitmeyen şeyleri düşündüğünde hala "olsun, beraber olsaydık iyi olurdu" diyorsan kişiyi özlemişsindir.
Yok abi kalsın diyorsan kişiden bağımsız sevme-sevilmeyi özlemişsindir.

  • Bruce  (21.05.24 17:39:42)