regl mevzuları

Bir aydır adet kanaması devam ediyor. 15. gün yoğun kanama sebebiyle
gece uykudan uyandım.

Son birkaç gündür bayağı yoğun geçiyor. Kan değerlerim düşmüştür diye oroferon kullanıyorum. zaten doktor demişti adet dönemlerinde kullan diye.

birkaç ay önce adet düzensizliği sebebiyle doktora gitmiştim bi şey bulamadı biraz gözlemleyelim dedi.

şimdi oroferonu sabah kullanıyorum sadece, bu akşam da kullansam mı diye düşünüyorum. doktora bugün ulaşamadım.

yarın acile gitsem mi? ya da çarşamba göz doktoru randevum var. o gün jinekolojiye gidip sorsam mı ne yapmalı diye. adet kesecek ilaç vs. verirler mi, cuma sınavım var çünkü

1 ay regl olmak hiç normal değil.
En son 1 ay regl gördüğümde 17cmlik kist olduğunu öğrenip acil ameliyata alınmıştım. Tabi benimki uç bir örnek ama hormonal bozukluk olabilir.

Hemen yarın gidin.
  • yenibirgüzelnick  (13.05.24 23:32:33)
poliklinik muayene randevusu alıp git, beklediğin hata. 1 ay çok uzun eğer doğum sonrası vs değilse.

  • elorelia  (14.05.24 08:59:02)
kan ve demir değerlerin düşmüş olmalı ,miyom olabilir ultrasonda ne varsa görür doktor en hızlı şekilde gitmelisin derim .

  • devilone  (14.05.24 11:26:19)
kadın hastalıkları ve doğum uzmanına görünün. ama bir önceki doktora gitmeyin, farklı biri görsün. 1 ay hiç normal değil. hormonal bozukluk olabilir, rahim duvarı kalınlaşması veya rahim içi miyom olabilir.

  • mellifica  (14.05.24 13:51:54)
1 aydir bekliyorsaniz acillik degildir, mesgul etmeyin. Poliklinik randevusu alin baska bir doktordan. Gecmis olsun

  • kuehles blondes  (14.05.24 15:22:58)