Yurt dışına hastalık izninde çıkmak

Yazın Almanya'ya gitme ihtimalimiz belirdi birden. Ben de eşim de memuruz, eşimin yıllık izni kalmadı. Hastalık raporu ile çıkabilir mi, ne gibi sorunlar olur? Başka öneriniz var mı?

Resmi olarak problem çıkar mı bilmiyorum ama şahsı olarak çok pis uyuz olurdum ben.

Tabii şirketten şirkete değişen bir durum. Bizde gelecek yıllık iznini kullanabilir. Yöneticilerin kendi inisiyatifinde. Şef ve müdür bu durumda izin verirse gitsin yapsın tatilini. Sizin şirkette böyle bir durum yoktur belki, bilemeyeceğim.

Ama sağlık hususunda yalan konuşup keyfi tatil yapacaksa çok pis ayar olurum. Yarın öbür gün cidden hastalığında nasıl güveneceğim kendisine.
  • put it in your appropriate place  (12.05.24 13:21:35)
@put in your a p
Devlet kurumu, sonraki yıldan izin alamıyor diye biliyorum. Spontan geliştiği için olay böyle oldu yoksa izin bırakırdı zaten.

  • ozzzz  (12.05.24 13:55:55)
amir izin verirse bir sonraki yılın iznini kullanabilrisinmiz ya da yetkili amirin izni ile mazeret izni.

sordunuğunzu soru yeni memur sorusu olmuş.
1. idare her zaman hakem hastaneye gönderebilir. Gönderirlerse ne yapacaksınız? TR sınırları içinde olmalısınız
2. Yurtiçinde hastaydım bakıma muhtaçtım bi arkadaşım anamın babamın evine götürdü diye kıvırma yapabiliyorsunuz. hastalık izni il dışında geçirilebiliyor. ama yurt dışı çok riskli.
3. zaten yurt dışına çıkmak üst amirin iznine tabi.

gemide filmine döner olay
sahte rapor almak...
üstüne izinsiz yurtdışna çıkmak
üstüne rapor sahte olduğu o günlerde işie gelinmemiş kabul edilmesi 10 günü geçerse memuriyetten çekilmiş sayılmak...

benim tavsiyem bakan yeğeni falan değilseniz yapmayın. biri cimere yazar yurtdışında diye çok ciddi sonuçları olur.
  • renegade  (12.05.24 14:05:01)
Kurumdan kuruma, hatta kurum icinde daireden daireye de degisebiliyor. Kurumdakilerin haberi olmazsa pek bisey olacagini sanmiyorum. Calistigim dairede istersen aya cik, kimsenin umrunda olmaz.

  • mabl  (12.05.24 22:01:53)