Bayramda Antalya tatil planımız hakkında tavsiye istiyorum.

Merhaba 17-22 Haziran arasında 3 kişilik ailemizle gezi yapmayı düşünüyoruz. Antalya'ya ilk gelişimiz olacak. Etrafı çokça gezeceğimizden otele kapanmayı istemedik ve Dsi Konyaaltı misafirhanesinde kalmayı düşünüyoruz. Gecelik fiyatı 750tl miş galiba. (sadece konaklama) yemekleri dışardan yesek bile maliyet çok uygun olacak.

ilk kez gelecek ve Konyaaltı'nda kalacak birisi için kesinlikle görmemiz gereken yer ve aktiviteler neler? Malum Antalya da gezilecek çok yer var ve 5 günde bitmez ayrıca 4 yaşında çocukta olduğu için düşük hızda takılacağız. En azından önemli yerleri kaçırmayalım.

Herkese teşekkürler.

Merhaba, öncelikle kalacağınız ilçe Muratpaşa ilçesi. DSİ Konyaaltı misafirhanesi isimlendirmesinin sebebi DSİ misafirhanesinin Konyaaltı caddesinde olması. Konyaaltı sahilinde denize girme isteğiniz var ise bir araç ihtiyacınız olabilir ya da azıcık yürürüm derseniz misafirhane önünden tramvay ile Müze durağına kadar gidip oradan aşağı denize yürüyebilirsiniz.

Gezi içeriğinde olmasını istediklerinizi paylaşırsanız ona göre bir kaç öneri sunabilirim.

Bunun ötesinde yine tramvay ile sahilin aksi istikamette giderek Kalekapısı dırağından Kaleiçi'ne girebilirsiniz. Akşamüzeri gezmeniz çok keyifli olacaktır. Antik kentler için araç kesinlikle gerekli.
  • en bi orijinal  (11.05.24 00:44:12)
Türkiye'nin en iyi restaurantlarından biri 7 Mehmet Antalya'da. Fiyatlar tuzludur ve rezervasyon gerekir ama çok iyi bir deneyim yaşayacağını garanti ederim.
Akşam Kaleiçi+1

  • etna  (11.05.24 13:49:20)
olympos ve adrasan da denize girin mutlaka.

  • deepex  (11.05.24 19:01:33)