Yurtdışı Uçuşta Bagajdaki Valizde Çatal Bıçak

Sorun yaratır mı?

İrlanda'ya giderken arkadaşımın isteği üzerine TR'den almam gerekti, 2-3 tane olacak. Valizi bagaja versem sorun yaşamam, değil mi?

Teşekkürler

Edit: Kabin bagajı değil, yani bavulu yanıma almıyorum.

sorun olur kabin bagajıysa

  • numlock  (10.05.24 17:16:06)
kabin bagajı değilse hiç sorun çıkmaz.

  • theselfish  (10.05.24 17:20:34)
Uçak altına verilirse sorun olmaz, kabinde yanınıza almak isterseniz sorun olur.

  • but that was just a dream  (10.05.24 17:35:01)
Kabin bagajinda zaten ucaga sokamazsiniz, ancak asagiya verdiginiz bagajda ucaga alirlar.

Ancak Irlanda'ya giriste valizi aldiktan sonra gumrukte kenara cekip bir valize bakalim derlerse bicaklari aciklamaniz gerekir.

Ayni durum Irlanda'ya gelirken esimin basina geldi, valizde bana 30 kusur santimlik bir sef bicagi getiriyordu. Gumruk polisi aciklama istemis cunku Irlanda'da bicak tasimak yasak. O da esim yemek yapiyor, bu da yemek bicagi gibisinden bir aciklama yapinca birakmislar.
  • sertac akin  (10.05.24 19:32:33)