intel işlemcili macbook air'ı m3 ile yenilemek?

2020'de aldığım son intel işlemcili macbook air'ı satarak m3 işlemcili bir macbook almak iyi bir yatırım mı? zira apple ürünlerine gelen zamlar ortada ve bugün aldığınız bir cihaz uzun zaman sonra bile iyi fiyata satılıyor.

bir de 2020 13.6 inç macbook air kaç civarına satılır? sahibinden'de 18-20 arası ilanlar var ama piyasası bu mudur bilemedim.

Piyasasını bilmem ama ben olsam anında satardım, M işlemciler geldikten sonra elde intel tutmak finansal açıdan yanlış olur. Teknik üstünlüğüne değinmedim bile.

  • orient blue  (18.03.24 12:50:04)
20 bin lira veren varsa satin aninda

  • gule gule  (18.03.24 12:55:59)
m1 işlemcili macbook air 27.500 şu an. yerinizde olsam satıp en azından bi m1 işlemciye geçerdim.

m1 işlemci sonrası bir milat oldu macbook'lar için. ciddi bir performans farkı var. yeni bir level açıldı. 1-2 seneye bile kalmadan intel işlemcili bilgisayarların elde kalacağını düşünüyorum.
  • brkylmz  (18.03.24 15:37:18)
kaça gittiğini ilan vererek anlayacaksın. Sen de 18-20'ye ilana koyunca "10 olur mu, 14 okey mi" diye mesajlar gelecek. Bir süre bekle ortalama kaç verenler var bir gör.

Eğer macbook'a windows kurmak gibi özel bir ihtiyacın yoksa M1-2-3'e geçilmeli.
  • nhk ni youkosu  (19.03.24 00:01:42)