ebay'de auctiva üzerinden satış yapabilmem için ne yapmam lazım?

merhaba,

bu aralar ebay'e sardım ve evde de satabileceğim bişeyler olduğunu fark ettim. ebay'de satış işlerini bayaa bi araştırdıktan sonra auctiva üzerinden satış yapmanın daha az maliyetli olacağını fark ettim ve oraya kayıt olup satacağım ürün için bir listeleme sayfası açtım. tabi paypal acount'umu falan halletmiştim önceden. premier hesap türüne geçirdim, ebay'le bağlantısını sağladım falan.

benim sorunum ise auctiva'da hazırlamış olduğum ilanı ebay'e çıkamamam. ilanımı post dediğim zaman ilan gönderilmiyor ve auctiva'dan şöyle bir mesaj geliyor:

"API Error

We're sorry, but before you list an item you must update your eBay account to a seller's account including a registered credit card. See your eBay account for more information."

bunun üzerine ebay account'uma gidiyorum ama nereyi düzelteceğimi bilemiyorum. account type'ım individual. acaba bunu business'e mi çevirmem lazım? bikaç forumda ebay'e kredi kartını kayıt ettirmen lazım demişler ama nasıl yapılacağını anlatmamışlar. nasıl yapılır bu işler? hele bi el atın canlarım.

satıs yapmadım hiç ama dedigine gore ebayde kredi kartınızı kayıt ettırmenız gerekliymiş, businessa cevirmeye gerek yok, sadece kartı kayıt etmek lazımmış

  • little miss sunshinee  (06.07.10 16:09:03)
onu anladım evet ama kartı nasıl kayıt ettireceğimi bulamadım. daha doğrusu onu da buldum ama amerika kayıtlı kartlar için kayıt yapıyorlardı. adres olarak amerikada bi yerler seçmek gerekiyordu yani. bu sebeple kartımı register edemedim.

  • hevipeyra  (06.07.10 16:14:04)
Link ver ben de hesap açayım, bakalım ne yapmak gerekiyormuş muş muş

  • deliberte  (06.07.10 16:30:11)
autiva linkinden bahsediyosun galiba. ahan da şu:

www.auctiva.com

bu site ebay'le bağlantılı çalışıyor ve ebay'de çok daha uygun şartlarda satış yapma imkanı veriyor. mesela ebay'de satış yaparken ilk ürün fotoğrafından sonra her yüklemek istediğin foto için 0.15 usd ödemen lazım ama autiva'nın templateleri sayesinde 24 fotoya kadar beleş ekleyebiliyosun. başka bissürü avantajı da var. biraz kurcalarsan anlarsın zaten nasıl olduğunu. başka avantajları da var yani.

tüm bunları anladım ama satış işinde sıçtım işte. illa bana ebay'de kartını register etmen lazım, ebay ilanını kabul etmiyor yoksa diye mesaj yolluyor. acaba auctiva sadece business kullanıcılara dönük bişi mi diye düşünmeye başladım. bi kurcala hele bakalım. :)
  • hevipeyra  (06.07.10 16:38:22)
individual olan account tpye ınızı business yapmalısınız, o da söyle oluyomus
my ebay - account - personal information - account type - edit (en sağda)
burdan bi deneyin bakalım.
  • pinking of you  (06.07.10 17:39:00)
ebayde satış yapabilmek için bir seller account yaratmanız lazım, bana ulaşırsanız her konuda yardımcı olurdum, basit bir işlem zaten

  • silent storm  (06.07.10 18:15:33)