ABD vizesi - kabul oranı yüksek ülke var mı tavsiye edebileceğiniz?

Amerika vizesi için ülkemizde malum, hem uzun bir sıra var (en yakın randevu 6 ay sonrasına) hem de kabul oranı düşük.
Bu 2 sebepten dolayı vatandaşlarımız son 1 yıldır Katar veya Dubai'den başvuru yapıp alıyorlardı. Fakat artık orada da Türkler sürekli geldiği için durumu anladılar kabul oranları düşmeye başlamış.

Türklerin başvurusuna müsade eden ve kabul oranı yüksek başka hangi ülkeleri tavsiye edersiniz (gitmesi kolay olmalı, Almanya diyebilirsiniz ama Almanya'ya vize almak da zor :D)

katar ve dubaiden turistik vize başvurusu yapildigina emin misiniz ? GC mülakatına oraya gidiyor olmasınlar ?

Normalde oturumunuzun ( ikametgahinizin ) olduğu ülkeden vize başvurusu yapabilirsiniz.
  • oscar  (26.12.23 01:21:18)
İyi bir iş ve gelirin varsa her yerden alırsın. Memursan %100.
Gelirim kaçak takılırım fırsat ararım diyorsan hiç deneme derim. Hem kendini hem de gerçekten bir amaç doğrultusunda gidecekleri sıkıntıya sokmamış olursun

  • ferenc  (26.12.23 01:34:18 ~ 01:43:45)
Red oranlari konusunda gercekten bir veri var mi yoksa kulaktan duyma bir varsayim mi?

Turk vatandaslarinin dosyalari ekstradan deseleniyor ve keyfi red veriliyorsa sirf almanya'dan basvurdun diye ciddi bir degisiklik olacagini sanmiyorum. Hatta sirf onun icin almanya'ya gittigin izlenimini alirlarsa cok daha fazla dikkat cekersin turkiye'den normal basvuruya gore.
  • hot potato  (26.12.23 02:12:44 ~ 02:13:04)
amerika'da turist vizesiyle yurtdisinda bulunan birine, oradaki konsolosluktan vize vermez. "Git ulkenden basvur cakal" der gecer. Zamaninda bana demisti :)

  • cooperr  (26.12.23 02:18:15)
Mülakatını daha öne çekmek için deneyebilirsin ama kabul oranı pek değişmiyor, bazen oturumunun olmadığı yerler ters bile tepebiliyor.

  • yeninesiltupcu  (26.12.23 02:54:08)
@oscar hocam turistik var mı emin değilim, ama eğitim için ve wat için alan çok sayıda genç var.

@ferenc hocam dünyanın her yerinde yapabileceğim freelance işim var, döviz maaşlı. ama durum artık öyle bi noktaya geldi ki bazen maddiyat bile yetmeyebiliyor. gözünün üstünde kaş var diye red alabiliyorsunuz.

@hot potato hocam veriler var, nerde olduğundan emin olmamakla birlikte konsolosluğun sitesinde olabilir diye hatırlıyorum. bi excel dosyası içinde istediğiniz yıl-ay için tüm vize türlerinin kabul/ret oranlarını görebiliyorsunuz.
  • yazamajor  (26.12.23 03:03:30)
ABD'de yaşıyorsan vergi vermek zorundasın. Kilit nokta bu. ABD'de vergi = her şey. Çünkü turist vizesiyle de olsa alt yapıyı kullanıyorsun. Bu ABD'nin istemediği bir şey. Red nedeni de bu. Turist vizesiyle yaşasan da belli bir süre sonra vergi mecburiyeti doğuyor. Gelirinin eyalete göre değişen bir oranda miktarını vergi olarak ödemen lazım. Vize alamama nedenin tam olarak bu.

Ek olarak, bir sosyal güvenlik numaran yoksa. Sağlık sigortan yoksa, kiranın 3 katı gelir, 650 üstü kredi skoru gösteremiyorsan ev değil oda bile bulamayabilirsin. Hadi buldun diyelim başka bir çok sorun yaşayabilirsin. Hastaneye düştüğün anda bütün paran uçup gider. Meksika sınırından girip bu hallere düştüğü için ABD'de köle olarak kalan çok kişi var.

Sana anlatılan ABD var, bir de gerçek ABD.

Şimdi diyeceksin vergi ödemeyiz yeaa ne olacak. O olmuyor işte. Amerika para konusunda affetmiyor. Kaçak uberciler bile vergi ödüyor. Hatta öğrenci çalışanlar bile ödüyor. Bu rakamı ortalama %15 gibi düşün. Sağlık sigortası da bir %15 yapar. Gelirin yarısı uçtu gitti..
  • ferenc  (26.12.23 04:07:04 ~ 04:24:14)
Daha önce iki farkli ülkeden abd vizesi aldim, her seferinde oturum kartı kontrol edildi. Sonuncusu gecen ay ingiltere’deydi, amerikali memurla olan mülakattan önce ingiliz memur belgeleri ve oturum kartini kontrol etti.
Ögrenci vizem varken de okul uzatma amacli alinan yeni vizeyi bile kendi ülkemize dönüp almamiz gerektigini söylüyordu defalarca, böyle bir sey olsa kimse Cin’e, Hindistan’a dönmez, sinir komsusu Meksika’dan alirdi.

  • feliss  (26.12.23 05:03:27)
Kabul edilen özel durumlar bunlar ki bu durumlarda bile ücüncü ülkeden basvurmak dezavantajli bir durum: iso.mit.edu

  • feliss  (26.12.23 05:06:19)
TRden yapılan başvurular için abd turist vizesi red oranı geçen sene %20 civarlarındaymış, abd resmi olarak bu oranları açıklıyor. (googleyabilirsiniz)
profiliniz uygunsa abd vize talebini kolay kolay reddetmiyor.

  • nuisance  (26.12.23 08:25:26)
Geçen senelerde wat için Meksika üzerinden vize alanlar vardı ama sanırım onuda artık kabul etmiyorlar

  • my fault  (26.12.23 09:27:25)
@ferenc hocam ilk mesajında da ikinci mesajında da beni kaçak göçek işler çevirecek, bi yasağı delecek biri olarak değerlendirmişsin de ne öyle bi niyetim var ne de öyle bişey dedim mesajımda. Sadece şansımı artırmak için başka ülkeye gitsem nasıl olur, mümkünse hangi ülkeden yapayım diye sordum. Daha önce ABD veya başka bi ülkeden red almadım hiç. Sadece başvuran kişilere bakarak yorumladım şartları.

  • yazamajor  (26.12.23 22:27:59)