Zor beğenler için Braun Series 9 vs Panasonic arc5

Sevgili ekiciler,

Maalesef zor beğenen, bir ürün alacağı zaman günlerce araştırma , mühendisliğinden tutunda uzun ömürlülüğüne kadar araştırma gibi çok kötü bir hastalığım var maalesef, hal böyle olunca bir şey almak çok zor benim için.

Araştırmalarım sonucu bu kulvarlarda 2 model öne çıkıyor, Panasonic er 1611 saç tıraş makinası kullanmış ve
dönüş hızı karşısında saç tellerini saliseler içerisinde kesip atan teknolojisiyle beni son 5 yıldır berbere gitmekten
kurtardığı ve yine sevdiğim bir Toyota markası gibi japon işi olması nedeni ile Panasonic arc5 al beni ,al beni diyor.

İki ürünü karşılaştırdığımda

arc5 has 70.000 cross-cutting actions
Braun Series 9 has 40.000 cross-cutting actions

Bu verilere bakıldığında dönüş hızı olarak arc5 braun' u tokatlıyor.

Kesimde dönüş hızının önemli bir faktör olduğu düşündüğümüzde, arc5 öne çıkıyor, ancak işin birde kullanıcı
deneyimi önemli olduğundan varsa sizin yorum ve tavsiyeleriniz almak istedim.

Çok teşekkürler.

Not: uzunca yıllar ustura kullanımdan dolayı sakallar çok sığ ve sert bir yapıya sahip

hocam ben yıllardır philips in döner başlıklı olan bir makinasını kullandım hiç keşke dönüş hızı daha yüksek olsa demedim, bunlar biraz satış hilesi

şöyle ki dediğin gibi sakal işi çok bireysel, birine çok iyi gelen makinadan başkası istediği performansı alamayabiliyor

bir de şunu ekleyeyim, jiletten makinaya geçince bir alışma süresi oluyor, bu sürede cildin tahriş olabilir, bir iki hafta alışması gerekli

aynı şey uzun süre makina kullandıktan sonra jilete geçince de oluyor

teknik özelliklere takılma hangisinin parçası yaygın, eleği değiştirmen gerektiğinde bulabileceksen onu al
  • freebird5406_2  (30.11.23 12:34:02)
merhaba. ben kendim kullanmiyorum ama erkek arkadasim icin cok tiras makinesi vb cok baktigimizdan yazmak istedim.

tiras makinesi icin kendisi uzun yillar panasonic kullandi. memnundu ama tuketim cilginligi sebebiyle bicak vb degistirmek yerine yeni makina aldi Philips marka. 1 sene sonra motoru yavas calisir oldu. sonra yeniden Panasonic aldi. biraz daha pahali ama kesinlikle daha memnun.

arastirma surecinde sac kesme makinelerine de denk geldim ve baktim (severim bu tarz seyleri incelemeyi). gecenlerde birinin entrysi vardi. onu buraya koymak isterim. basligin geri kalaninda da belki faydali bilgiler bulursunuz. tiras makinesi demesine bakmayin sac kesme makineleri de var. (bkz: #158087243)
  • supergirl  (30.11.23 20:46:01 ~ 20:46:43)
tekrar Teşekkürler, globalde epey araştırdıktan sonra uzun kullanım ömrü ve temiz ve daha hızlı tıraş yapması açısından
Panasonic arc5 modeli övüldüğünü fark ettim, amacım aldıktan sonra bir 10 yıl bir daha geriye bakmamak

Bunun için hem seyahatlerde yanıma almak hemde ilk perdede kullanıp arc5 in bıçak ömrünü uzatmaya yardımcı olarak braun 5

Ana makina olarak kullanım ve son sinekkaydı işlemi içinse arc5 olarak karar kıldım.

@supergirl clipper tarzı makinalarla saç ve sakal tıraşı olarak iki farklı amaçla kullanılabiliyor ancak sakal için kulanımı için bunlar benim tercihim değil, çünkü tıraş esnasında kılları toplamadığı için savurup ortamı kirletiyor.

@freebird5406_2 döner başlıklı makinalar sıcak bakmıyorum çünkü iyi bir sistem olsaydı mutlaka bir japon markası o sistemi kullanırdı.
  • Rao  (01.12.23 08:45:39 ~ 09:17:54)