Tahliye taahutnameli ev satin almak

Almayi dusundugumuz evde kiraci var. noterli tahliye taahutnamesi alinmis. 10/24 tarihine. Kendisi de haziran temmuz gibi cikacagini iddia ediyor. Biz sonrasinda kullanmak uzere aliyoruz. Acaba kiraci cikmak istemezse sureci ne kadar uzatabilir? Taahutname yeni alinmis bu arada. Sozlesme ile birlikte alinmamis.

İhtarnamesi, arabulucusu, istinafı, dava açılması derken kafadan 2 sene uzatır çamura yatarsa. Şu an kiracılar kral, ev sahipleri mağdur. Eğer haklarının farkındaysa ve arıza bir tipse çok uğraşırsınız yani. İyi niyetli ve anlayışlı bir tipse boşaltması gereken zamanda boşaltır.

  • halitkin  (23.11.23 01:32:49)
Noterden ise sıkıntı olmaz. Çıkmam derse, 3-4 ay içinde de çıkartabilirsiniz.

Yine emin olmak istiyorsanız, bir avukata inceletmenizde fayda var. Teknik detaylar var. Kiracı evli ise, eşi de onay verdi mi vs gibi. Sıkıntılı bir husus varsa, 12 senesi dolmadan zor çıkartırsınız.

Yine de aldıktan sonra, "evde oturacağım, evi boşalt" diye ihtarname çekin. Taahhütnameye güvenip, ihmal etmeyin.

Bence: alabilirsiniz.

.
  • kartallar yuksek ucar  (23.11.23 08:30:23 ~ 08:33:06)
tahliyeside olsa kiracılı ev alma demişti emlakçı tanıdık, hatta kiracıyı çıkartsın öyle satış işlemi yapın demişti.
kiracı ile uğraşma derim

  • eja  (23.11.23 08:40:29)
@eja, noterden alınan tahliye taahhütnamesi ile matbu forma imzalatılan tahliye taahhütnameleri tamamen ayrı. Mahkeme noterden verilen tahliye taahhütnamesi ile hemen tahliye kararı alacaktır.

Bir avukata inceletip, işlem yapabilirsiniz. 3-4 bin TL vermekten kaçınmayın. Dediğim gibi ufak teknik detaylar var.

.
  • kartallar yuksek ucar  (23.11.23 09:19:24 ~ 09:20:25)
En yakın arkadaşım avukat, bana dediği şu; min 2 ay max 1 yıl sürüyor. Elindeki tahliye taahhütnamesinin doğru yapılıp yapilmadigina ve karsindaki insana da bağlı. Yani avukat vz görüp korkup çıkan da oluyor yok imza sahte talan diyip son noktaya giden de var.

O yüzden avukata sorun.
  • logisticsmanager  (23.11.23 09:27:16)
Benim kiracı bana utanmadan bu imza benim değil diyip sahteciliğin 2 yıldan başladıgını söyledikten sonra kendisi ile asla muhatap olmamıştım.

noterden olması sadece imzaya itiraz edememesini saglar o kadar, 2 sene o evi unutun.

Bu yüzden iki daire varsa boş ev her zaman kiracılı evden 2 senelik kira parası kadar pahalı oluyor.
  • liberal  (23.11.23 09:36:53)
bence riskli, seçeneğiniz varsa boş bir ev için zorlayın biraz kendinizi. söze güvenmeyin, imzaya bile güvenmeyin.

  • hrskrs  (23.11.23 11:12:47)