Tehdit eden ev sahibine karşı ne yapılabilir

Merhabalar,

Tutuğumuz ev şehir merkezinden dışarıda bir mahalle (jandarma bölgesi ) ,evi ttutuktan belirli bir süre sonra deprem oldu ve çevrede kiralar attı, kiralayalı daha 8 bile olmadan ev sahibi etrafındaki evlerin fiyatlarının attığını söyledip, attırmak istedi gerekeni söyledik ancak kendi insiyatifinizden bir miktar attırıp 1 yıldan önce aynı konularda rahatsız etmemesini söyledik.

Aradan 3 ay geçtikten sonra, bu sefer evini bir akrabasına vereceğini söyleyip çıkmamazı söyledi, biz de kendi evimizdeki kiracıya durumu ilettik o çıktıktan sonra bizde kendi evimize taşınacağımızı ev sahibine ilettik. Ancak daha aradan bir ay bile geçmeden, evdeki eşyaları dışarı atacağını söyleyip tehtid ediyor , tabi ki bu korkutma amaçlı olduğu aşıkar .

Şimde ev sahibi bayan , ben kendisi ile muhattap olmayacağımı sadece eşi ile veya herhangi bir erkek akrabası ile görüşeceğimi söyleyceğim.

Evin etrafında ki bir çok ev kendi akrabaları birde böyle bir durum var.
Aslında ben söylediğini gerçekleştirmesini ve bunu delil gösterip dava açarak ceza alıp dersini almasını istiyorum. Çünkü insan olanın bunları yapacağını düşünmüyorum.

Yanlız bu gibi durumda akrabalarının mahkemede kendilerini destekleyerek yalancı şahit olacağı da aşikar.

Sizde bu durumda nasıl hareket etmeliyim ?

not: hiç bir şeklide ev sahibi ile anlaşıp devam etmek istemiyorum orada sadece kendi evime taşınana kadar
kalmam gerekiyor.

çok teşekkürler herkese.

Telefonlarını engelleyin, mesaj atın. Onun da size mesaj yoluyla tehditlerini iletmesini sağlayın. Eğer evinize sizden izinsiz girerse, haneye tecavüz suçlamasıyla hemen polisi arayacağınızı söyleyin. Sonrasında, jandarmaya/polise sizi tehdit ettiğiyle ilgili şikayette bulunun. Ben sizin yerinizde olsam, evin kapısına da bir kamera takardım, herhangi bir durumda kanıt olması için.

  • PhoenixRising  (30.09.23 15:03:35)
Bu tehdit, sözle mi oldu, whatsapp mesajlaşmasıyla mı? Sonradan bir şekilde caymayacak birkaç şahit huzurunda mı?

İrtibatı, mesajlaşma platformuna taşıyın. Elinizde bu şekilde kanıt oluşursa veya birkaç şahit bulursanız, haneye tecavüz ve mala zarar ile tehdit ettiğine dair dava açın.
  • Mirket  (30.09.23 15:10:21)
Vallahi birileri şimdi güzel güzel akıl verir ama ben olacakları söyleyeyim ona göre plan yapın. Kimin çirkeflik puanı yüksekse o alır. Efendi biri iseniz sizi o evde oturtmaz. Avukatmis, yasal hakmis, davaymis, adalet mülkün temeliymis, hepsi hava gazı. Yok benden bir bu kadar da yerin altında var diyorsan otur. Durum bundan ibaret.

  • allah yazdiysa bozsun  (30.09.23 17:18:32)
mirket:

whatsapp üzerinden aramış ben çağrıyı görmediğim için tehditli konuşmayı sesli mesaj ile göndermiş, tabiki hemen delil olarak kayıt ettim.

PhoenixRising:

Açıkçası hiç bir şekilde uyarmak istemiyorum, çünkü kendini bilen birisi neyin suç olup neyin suç olmadığını bilip ona göre
davranır. Davranmıyorsa da dersini almalı. Mesele artık evde oturup oturmama konusu değil, bu kişilerin cezasız kalmaması ,kalmasın kı aynı şeyleri yarın başka birisine yapmasınlar.

Allah yazdıysa bozsun:

Sizde haklısınız biz hep efendi olduk, galiba en büyük suçu bunu yaparak biz işledik.

Burda yazdığım gibi esas konu mahkeme sürecinde akrabalarının yalancı şahit olması durumu , şu an geçici olarak başka bir yerde misafirim , aslında eve girip dediklerini yapmalarını da istiyorum ki , davada elim güçlü olsun.
  • Rao  (30.09.23 17:45:46)
@allah yazdiysa bozsun

+1
  • zeleno  (30.09.23 18:24:48)