Alet takımı tavsiyesi

Ev için dolu alet çantası ve matkap bakıyorum ama karar veremedim. Bilindik markalar hariç diğerlerini bilmiyorum ve bilindik olanlar pahalı. Yani ev için kullanıcam o kadar para vermek istemiyorum. Ev için ortalama bir alet takımı(çantası) seti önerebilir misiniz? Aynı şekil matkap tavsiyelerine de açığım.

türkiye şartlarını artık bilmiyorum ama şimdi nalburdan al desem o kazık atar. şehrinizde böyle büyük toptancı gibi yerler varsa, mesela adana'da kızılay caddesi gibi, oradan alın derdim.

böyle yerler yoksa da en iyisi koçtaş gibi yerlerden almak, sorun çıkarsa da en azından satıcı doğru düzgün birisi olur. ve yine söylemek isterim ki, alet çantasının ne zaman kullanılacağı belli olmuyor, eğer kaynak varsa bilindik markalardan alın derim. izeltaş gerçekten güzel bi marka.
  • 1195  (27.08.23 13:05:15)
alet çantasından kasıt plastik, boş alet çantası ise 40-45 cm uzunluğunda olanlar gani gani işinizi görür. pense, kargaburun, yıldız ve düz tornavida, falçata, metre çok iş görür. matkap için çeşit çeşit, boy boy, renk renk uç alacam diye çok masraf etmeyin. koçtaş gibi mağazalardaki danışmanlar doğru yönlendirebilir ihtiyacınız doğrultusunda.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (27.08.23 16:01:13)
genelde öyle setler markalı bile olsa en uyduruk parçalardan toplarlanır. amaç iş yapacak birine satmak değil de. bir gün lazım olursa kenarda durdun diye alıp hiç kullanmayacak müşterileri yolmaktır.

  • orpheus  (27.08.23 16:07:54)
bosch gsb550 kullanıyorum 2018den beri. duvar deldim korniş taktım çok defa bi problem yaşamadım. biraz ağır kalıyor vidalama yapmak için ama işimi çözüyor. en az 2000 tane vida atmışımdır ahşaba.

bunu seçmemin sebebi çelik mandren olması, elle sıkmalılar ucu sıyırıyo, bununla sağlam takıyorsun sıyırmıyor, böylece mandren de çizilmiyor, içine iz yapıp sıyırmıyor, kullandığım uçlar da çizilmiyor.

alet takımını bilmem ben bimden 10 sene önce aldığım tornavida takımını kullanıyorum banamısın demedi, ayrıca matkapa takılan vidalama uçlarını kullanıyorum. anahtar takımı olarak özellikle vana, falan takmak için geçen izeltaşın kısa 12li anahtar takımını aldım, takımda tek eksik 27 anahtar onu da 150 liraya yapı marketten aldığım markasız 2 adet kurbağacık ile hallederim.

eğer ev için kullanacaksan, ricodur, izeltaştır böyle ömürlük çok kalite markalara büyük paralar verme bence.

zamanında tam set ağır lokma takımım vardı evi taşırken arkadaşa emanet etmiştim, geri alabilir miyim bilmiyorum ama şu an 3 4 binlira olmuş en ucuzu, küçük lokma takımı aldım 400 e trendyoldan bununla anca işte klozet montajı ne bileyim bisikletin orasını burasını yaparım ama bosch'un setleri çok pahalı değilse olabilir
  • Fodera  (27.08.23 18:02:33 ~ 18:04:24)
Benzer soruyu aylar önce ben de sormuştum. Aylarca ne alsam ne alsam diye bekledim matkap konusunda, çok para vermek istemiyordum, ev icinde dolap sokme takma vb. işimi görsün yeter
diyordum. Sonra gözümü kararttım , iyi de ciksa kotu de ciksa bi matkap olsun evde artık diyerek, aşağıya atacağım linkteki makineyi aldım. Su an için gayet memnunum. Her türlü sok tak işimi yapıyorum.

app.hps.im

Ayrıca ayni linkte aldığım ve alacağım aletlerin listesini yaptım. Çok amaçlı çekici aldım, çok gozlu vida kutusunu aldım, çok fonksiyonlu yıldız ya da kar tanesi şekline benzer minik vida, alyan takımı şeklindeki aleti aldım. MInik silinidr kutulu tornavida setini aldim ve bunlar Acayip isime yaradi. Minik ve çok fonksiyonlu şeyleri sevdiğim içn bu tarz ürünler hem yer kaplamiyor hem de basit işlerde gerçekten işe yarıyor. Yeri geliyor Bi vida cikiyor karşına sendeki sette o miniklikte tornavida olmuyor, dandik de olsa bu aletler iş yapıyor çünkü. Vida , yuzuk, pul, dubel vs gibi seyleri de de mr diy, veya milyoncu tadındaki nalburlardan aldım hep, set tadında falan oluyorlar genelde. Bir de eve eşya girdikçe malzeme artıyor ya da ihtiyaç doğuyor ona göre alıp tamamliyorsun birçok eksiği.
  • aksiyom  (27.08.23 23:10:44)