Volkswagen taigo sipariş ettim iyi mi yaptım

Arkadaşlar merhaba bugün 1.280 den bayiye kapora verdim 2023 110 ps dsg life için.

Valla bütün şehri gezdim otomatik polo fabia ibiza leon golf scala kamiq 208 308 için sadece monte carlo fabia bulabildim diğerleri için min 1.5 - 2 ay dediler hep onu da söz vermiyorlar. Monte carlo fabia ile bu aynı fiyattı onda 1.5 150 bg motor farkı, hız sabitleyici ve anahtarsız çalıştırma vardı ekstra ama ben zaten yüksek performans arayan birisi değilim en azından bu daha kullanışlı olur birde 150 beygir leon veya golf olsa çok talibi çıkar ama 150 beygir fabia nın o kadar piyasası olmayabilir diye taigo seçtim.

Bugün bayiye gidene kadar hiç araştırdığım bildiğim bir araç değildi? Ne dersiniz iyi mi yaptım kötü mü yaptım sizce? Aslında style ibiza ve premium fabia yı tam kafamda oturtmuştum hem bütçe olarak da tam denk geliyordu ama bulamadım bir türlü. Bütçeyi zorlamak zorunda kaldım bunu almak için ama buna değecek bir araç mı bilmiyorum huzursuzum bundan dolayı. Ha bunu iptal edip beklesem istediğim arabayı bulacak mıyım fiyatlar nasıl olur tam bir muamma.

Çok karışık oldu biliyorum ama kafam da allak bullak. Telefondan yazıyorum imla için kusura bakmayın.

beğendiysen sorun yok. bunun tek bir cevabı yok zira. bana sorsan daha ucuza elektrikli renault zoe alırdım mesela.

içine sindiyse devam, sinmediyse siparişi iptal edip içine sinen arabayı kovalamaya devam.
  • orient blue  (28.07.23 23:04:43)
karar verdiysen hiç sorup moral bozma.

dolar her türlü çıkacak o zaman da araçlar pahalanacak.

dert değil yani.
  • gurur  (28.07.23 23:12:13)
Teşekkür ederim cevaplarınız için. İptal edeceğim gibi ya tam içime sinmedi bir türlü. Sadece benim adıma opsiyonladılar arabayı kredi başvurusu bile yapılmadı banka sisteminde sorun çıktığı için pazartesiye kalmıştı. Kaporayı direkt iade ederler herhalde bu durumda

  • niyazi mısri  (28.07.23 23:29:35)
birincisi hayırlı olsun. Allah kaza vermesin
ikincisi bu ortamda araba bulmuşsun kaçırma, hemen al, iptal etme
üçüncüsü, trafikte devamlı görüyordum, tipi kasası filan benim çok hoşuma gitti.
dördüncüsü alma niyetin yoksa bile al, kullanmayacaksan bile al kenarda dursun. durduğu yerde fiyatı artıyor namussuzların. yatırım olarak düşünebilirsin yani
  • etna  (29.07.23 00:23:44)
Volkswagen araba almışsın çok düşünme, keyfine bak.

  • useless  (29.07.23 00:40:09)
Yani bu fiyata araç alabilmek için bütçemi çok çok zorlamam gerekiyor. Golf'ün life paketi ile bunun fiyatı aynı hemen hemen. Golf'te ekstra cruise control, ön koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma, anahtarsız çalıştırma gibi ekstra donanımları var ve Golf sonuçta Türkiye'de ne kadar çok tutulduğu ortada. Bütçeyi çok zorlamışken biraz daha büyük bagaj ve dışarıdan cüsseli görünüyor diye Taigo almak çok mantıklı gelmedi sonradan. Ya golf kovalayacağım ya da daha düşük ibiza polo fabia gibi fikir oluştu kafamda.

  • niyazi mısri  (29.07.23 00:54:06)
Araba iyi gibi. Yani isteginiz oysa iyi ama yok bagaj olsa iyi olurdu falan derseniz tabi değil.
Genel olarak sorunları son yılların vw araç sorunları;
Dokunmatik tuşlar sıkıntı
Ekranlardaki yazilim sıkıntı hatta bu o kadar ciddi sıkıntı ki vw patronu bile aciklama yaptı;
www.google.com

Onun dışında araba yani iyi :)
Yalnız Türkiye nasıl pazarmis araştırmadan etmeden araba almak zorunda kaliniyor. Ben arabayi iki ay arastirdim almadan ne model alsam diye=d
  • logisticsmanager  (29.07.23 10:30:57)
Aynı durumdayız. Vermedik sipariş. Golf 7.5'tan devam ediyoruz. İyi yapmışsınız, düşünmeyin.

  • baldan kaymak  (29.07.23 15:13:47)
Sabahtan gittim iptal ettim, sabaha kadar düşündüm ama sinmedi içime bir türlü. Kaporayı pazartesi iade alacağım. Premium fabia veya life polo benim tam işimi görüyor aslında hem 1.200.000 TL'nin altında oldukları için kredi de çok daha rahat oluyor. Bakalım kısmet artık

  • niyazi mısri  (29.07.23 16:56:38)