Her gün 40 dk kondisyon bisikleti?

Selamlar.

55 kg genel anlamda zayıf görünen ama bacak bölgesinden şikayetçi biriyim. Selülitli ve sıkı olmayan bir görüntü var. Her gün düzenli olarak 40 dk aşırı yavaş olmayacak şekilde evde bisiklet sürmeye başladım.

Görüntüm iyileşir mi ve ne kadar sürede sizce? Tenk yu..

Her gün 40 dakika yaparsan bişey olmaz. Ya haftada bir mesela 5 dakika arttıracaksın, ya da her hafta bi tık daha hızlı olacaksın ya da bisiklette öyle bir özellik varsa level atlayacaksın vs.

Selülitlerin gitmez. Bir tık daha görünmez olur sıkılaştıkça. Süre konusunda da iyileşme konusunda da net bir şey söylenemez buradan. Biraz genetik miras devreye giriyor burada.

Eğer iyileşme olursa, bıraktığın anda şu ankinden daha kötü olacaktır. Onun için yaşam tarzı haline getirmeyeceksen hiç başlama.

Bir de kadın kişilerinde genelde ben nasıl olsa spora başladım, yakarım yaa yanlışıyla tatlıya yemeğe abanma huyu var ki spor yaparak kilo aldırır insana.
  • Mirket  (26.07.23 17:44:53 ~ 17:52:17)
Her gün 40 dakika kondisyon bisikleti selülite çözüm olsaydı dünyada bir tane selülitli kadın kalmazdı inan bana, selülit başta östrojen nedeniyle sonra düzensiz ve dandik beslenmeyle sonra sigara kullanımı nedeniyle vs olur. Yani selülite çözüm yok desem yeridir ama sıkı bi bacak için diğer tüm sıkı kas gruplarına ne yapılıyorsa ona da o yapılmalı ve ağırlık çalışmalı. Yani bisiklet hiç etkilemez mi dersen tabii etkiler ama yani işte, hiç yoktan iyidir diyeyim.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (26.07.23 17:54:19)
Her gun 1 saat tempolu yuruyus ya da total 8km de olabilir. Bir yandan yediklerine de dikkat etmen gerek. Ayrica squat vb sadece vucut agirligiyla aletsiz yapilan hareketler tam ihtiyacin olan hareketler.

  • idexo  (26.07.23 19:20:24)
"Goruntu iyilesmesi" cok oznel bir kavram o konuda yorum yapmak imkansiz.

SIKILASMA(uzgunum klavy tr degil)denen sey bir bolgedeki kaslarin buyuyup kesitlerinin artip, ayni zamanda subcutaneous yaglarin azalmasi ile olusur, bu oranin artisi azalisi goruntuye etki eder, bu guzel yada degil oznel bir kavrma biraz da genetik faktorler etkin.

Konsdisyon bisikletiyle calismak dogru uygulandiginda bisiklet kondisyonunuzu arttirir, Vo2 de ve ozellikle Zone 2 bir calisma yapilirsa yuk altindaki nabizinda iyilesme saglar. Elbette ki bir miktar kas kazanma ihtimaliniz de soz konusudr ozellikle baslangic seviyesinde iseniz. Ancak bunun ideal yolu bu degildir.
Soylemeden gecemiyorum bacak calisiyorsunuz diye, bisiklet ceviriyorsunuz diye bacaginizdaki yaglanma azalmaz. Oyle calismiyor sistem.

Yazilmis; agirlik idmani , temiz bir diyet. Uzun sureli basarilabilir hedefler.
  • wallcan  (27.07.23 11:19:17)