LYS FEN.... Hangi konulara çalışsam daha karlı olur?

Sevgili duyuru sakinleri,

Bu pazar günü olan malum lys-fen sınavına gireceğim... İtiraf ediyorum nerdeyse hiç bir şey bilmiyorum. matematiğim iyi geçti. Ama işte fen sıkıntı. Üç gün kala ders çalışarak ne yapabilirsin ki demeyin bana yaparım ama tabi bütün konulara çalışmak için vakit yok.
En başta kimyadan organik kimyayı hallettim nerdeyse 15 soru burdan geliyormuş zaten. bi 15 cepte :) biyodan da sistem felan biliyorum ama gel gör ki fizikten hiç bir konuyu bilmiyorum. Ayrıca böyle organik gibi bi konusu da yok ki ona ağırlık veriyim. Şimdi ne çalışsam şu 3-4 günde? fizikten ne öğrensem daha karlı olurum? Nasıl bir yöntem izliyim lütfen yardım edin be sevgili duyuru sakinleri. yumurta kapıya dayandı biliyorum ama işte elimden geleni de yapıyım bari şu 3 gün eve kapatıcam kendimi çalışcam.. Hangi konulara ağırlık veriyim?

Garanti yapabileceklerini söylüyorum ki bende öyle yapacağım , Lise 4 Fizik konuları ,dalgalar ,çift yarıklar falan filan .

  • slymene  (23.06.10 16:01:12)
Organikten 15 soru gelmez :) Zaten 30 soru var gelse gelse max 8 tane organik gelir.Onun dışında bence elektrokimya çalış biraz.Çünkü elektrokimya'dan kesin 2 soru gelir;piller,redoks.

Fizikte Yay Dalgaları,Su Dalgaları,Atom Fiziği,Işık Teorileri'ne çalış.Özellikle dalgalardan kesin soru gelir.Birde elektrik çalış ondanda soru gelir.
  • prometheus  (23.06.10 16:25:13)
Bence 3 Günde elektrik çalışma , dalgalara filan çalış en azından bildiğini yaparsın , bilipte yapamama durumu olmaz.

  • slymene  (23.06.10 16:30:06)
ya işte elimden geldiğince her şeye çalışmaya çalışcam da :) ağırlığı neye versem diyorum fizikte lise 1 lise 2 konularını fln az çok hatırlıyorum ama pek iyi değil... lise 4 konuları ise nerdeyse sıfır. onlara mı ağırlık veriyim toplam kaç soru gelir lise 4ten?

  • olebole  (23.06.10 16:39:59)
@prometheus, organikten nasıl max 8 yaw. benim baktığım denemelerde en az bi 10 soru oluyor.. hem öyleyse diğer 20 soru nerden geliyo kimyada?

  • olebole  (23.06.10 16:42:31)
@olebole; Benim girdiğim denemelerde genelde 8-9 soru oluyor.Gerisi elektrokimya,çözünürlük dengesi,tepkime hızı,denge,asit-baz,periyodik cetvel,atom,entalpi,gazlar,radyoaktivite.

  • prometheus  (23.06.10 16:57:49)
geçen sene fizik kolaydı, sana önerim bütün konuların üstünden geç çünkü mesela dıdısının dıdısını sormamışlardı fizikte, dalgalar denince ilk akla gelen formülle çözülebilecek bir soru sormuşlardı. atom fiziği kazık biraz istersen bırak onu hiç bilmiyorsan diğerlerine bak. elektrik de bir bak en azından çok çıkar o.

ben de sana sorayım lysler yazın değil mi, martta ygs var onu biliyorum da, güvender sınavından falan mı bahsediyorsun?
  • ziplayan meksika bamyasi  (14.02.11 15:16:31)