Hepsiburada'dan alınan harici diskin kullanılmış olma ihtimali

Selamlar WD Elements 1TB harici disk almıştım bugün geldi aldım bilgisayara taktım NTFS formatlı çıktı disk. Bana biraz garip geldi açıkçası acaba iade edilmiş ürün mü diye şüphe düştü içime? Bunlar kutudan raw yerine NTFS mi çıkıyor acaba?

ntfs olur evet.

  • jelly bear  (28.12.21 14:47:59)
raw çıkan hiç görmedim şimdiye kadar. hep formatlı çıkar. hatta içinde hdd tool falan da olabilir.

  • delidir yakalayin  (28.12.21 14:49:06)
Allah allah ben nedense raw çıkar diye düşünmüştüm. Teşekkürler

  • niyazi mısri  (28.12.21 14:51:07)
İlan açıklamasında refurbished yazıyorsa kullanılmış olabilir.
Yine tavsiyem basit bir recovery yazılımla HDD üzerinde veri araştırması yapın.

  • Erva  (28.12.21 15:13:33)
@alperz

Baktım şimdi crystal disk info dan power cycle sayısı 4 çalışma saati 0 görünüyor. İki defa ben takıp çıkarttım zaten normaldir. Benim aklıma gelmemişti crystal disk info dan bakmak teşekkürler.
  • niyazi mısri  (28.12.21 15:58:40)
hb'nin ilk vukuatı değil. levent pekcan'ın da aynısı başına geldi. o da sanırım hb'den almıştı. ürünü hemen iade edin.

bu arada fabrikadaki testlerde 1-2 kere deneniyor sanırım. siz de kullanırsanız en fazla 3 cycle görünmesi lazım ama emin değilim.
  • false pretension  (28.12.21 16:30:06)