notebook tercihi

evet umudu kestim hpmden. okutturmaya kasacam.

ekran kartı kuvvetli, performans notebooku arıyorum. Aslında masaüstü planlıyordum eğer bilgisayar yarı yolda bırakmasaydı beni. Çünkü 2-3 ay sonra farklı bir ülkeye taşınacağım. Taşındığım zaman da alacaktım oradan. Kısmet değilmiş.

Neyse gönül isterdi o kadar övülen dell alayım ama performans/fiyat hiç beğenmedim dell'de. acer/datron/casper türevlerine hiç bakmadığımdan iki marka çıkıyor karşıma. packard bell(bu da şüpheli ya neyse) ve asus.

sabit disk boyutları benim için bir önem teşkil etmiyor. artık internet varken depolamak pek anlamlı gelmiyor bana. Bir de windowsları academic allianceım olduğu için iade etmek için çabalayacağım.

ahanda ürünler :

packard bell ati hd5650liler (notebookcheckde 41. sırada bu ekran kartı) :

i3 lü 1300 tl : www.hepsiburada.com

i5 li 1500 tl : www.vatanbilgisayar.com

asuslar sırasıyla ati hd5730 (notebookcheck de 39. sırada):

i3 1600 tl : www.vatanbilgisayar.com

i5 1750 tl(bu fark değer sanırım) : www.vatanbilgisayar.com

ve i7li hayvan 2330 tl(bu değer mi ona karar veremedim) : www.vatanbilgisayar.com

saygılar.

acer'ı elediyseniz packard bell'i de elemeniz lazım çünkü acer packard bell'in sahibi.

  • montreal  (07.06.10 03:25:15)
modellerinize bakmadan direkt asus marka bulduğunuz uygun bi ürünü almanızı tvsiye ederim. ben kendiminkini (asus) almadan baya bi piyasa araştırması yapmıştım, bilgisyarlarla da bay ilgili biriyim aynı zamanda (kafayı yedirtti bu bilgisayar seçme işi hatta, o derece). sonunda asus aldım çok memnunum. ısınma sorunu eğer işlemciniz AMD ise her zaman her yerde sorun yaratır, intel tabanlılar amd'den çok daha az ısınma sorunu yaşar. ama zaten şöle bişey var dizüstü bilgisayarın kasası ne ki içindeki hav sirkülasyonu, atıyorum, bi core 2 duo işlemciyi yeterli seviyede soğutabilsin. o yüzden laptoplarda olur hep ısınma vs.

bi de son olarak tavsiyem; ne marka ve model alırsanız alın, ekran kartı seçiminiz nvidia'dan yana olsun her zaman. ati sorun çıkarıyor çünkü ekran kartı performansı ve uyumluluk olarak çoğu zaman.
  • loveinaflipbook  (07.06.10 09:35:15)
bi de lenovo lara hiç baktınız mı? onlar da baya güzel ürünler sunuyor piyasaya.

  • loveinaflipbook  (07.06.10 09:38:17)
ben hep toshiba derim. ama sen asusu ve bell arasında kalmışsan asus al. hiç değilse anakarta varana kadar kendileri yapıyor her parçayı.

  • seyduna6687  (07.06.10 10:22:08)
ATI kartların sorun çıkardığı iddia etmek mantıklı değil çünkü şu anda piyasada satılan her 2 laptoptan biri ATI kartla satılıyor. Kaldı ki şu anda Directx11 için başka çözüm de yok. NVidia'nın duyurduğu kartlar desktop replacement yani çok pahalı. Performans karşılaştırması yapıp hangisi daha iyiyse onu seçin takılmayın öyle markaya. AMD'nin laptop segmenti işlemcileri başarısız yalnız hem performans hem güç tüketimi açısından onu da belirtmek lazım.

  • montreal  (08.06.10 04:16:02)