adalarda yaşamak

bir kaç sorum şayet adalarda yaşayan veya yaşamış birilerinin cevaplanması

1 Adalarda market varmı migros gibi bim gibi

2 Lokantalar nasıldır

3 Belediye hizmetleri nasıldır

4 Esnaf nasıldır kasabı manavı nasıldır

5 Ulaşım nasıldır

büyükada için söylüyorum
1- var; dia ve bim var. bi iki tane daha var galiba
2- pahalı
3- iyi ama maalesef bok kokusunu yenecek kadar iyi değil
4- iyidir sıcakkanlıdır ama pahalıdır
5- alışması zor, ben alışamadım döndüm
5ek- mesela belli saatlerde vapur/motor var. bi vakitten sonra dönmen ya da adadan ayrılman mümkün olmuyor.
  • redlinetheturk  (03.06.10 22:04:46 ~ 22:05:34)
burgaz için,
1 migros bim falan yok, bakkal var
2 pahalı
3 pek bi hizmet yok, gerek de yok, araba bile olmayan yerde ne yapacaksın hizmeti
4 çok içten ve dost canlısı
5 uzun ama vapur keyifli
  • erostrada  (03.06.10 22:23:52)
heybeliada için ,

-Dia var ismini hatırlamadığım bi market daha var.
-pahalı
-belediye iyi.
-Esnaf iyidir.bigün çantamı unutmuşum vapuru kaçırıucam eve çıkarsam,kasap cebinden para çıkardı verdi :)
-Ulaşım vapur ,motorlar,deniz otobüsü
  • kiral  (03.06.10 22:38:13)
Kınalıada için de ben bir şeyler eklemeye çalışayım:

1. Bildiğim kadarıyla Migros falan yok. Bakkaldan bozma marketler var ama iş görür.

2. En meşhuru Mimoza idi. Ancak onun da dibine bir iskele açılmış ve dneiz kenarındaki bölüm yıkılmış gibi. Onun haricinde Çınaraltı denen bölümde çeşitli lokantalar var. Havuzunda da bir lokal var. Çarşı/Fırın caddesinde kebapçı ve kokoreççi de bulunur.

3. Çöpler alınır, ilaçlama yapılır. Standart hizmetler yürütülür. Kınalı için bunlar yetiyor zaten.

4. Uyanıkları her zaman vardır ama Kınalı çok ufak. O yüzden hizmet ve satılan ürünler vs iyi olmak zorundadır. Yoksa batarlar. Genel olarak iyidir diyebiliriz.

5. Diğer adalar gibi vapur, motor ve deniz otobüsleri var. Bostancı, Kadıköy, Kabataş ve diğer adalara haliyle rahatlıkla ulaşılabilir. Kışları tarife değişince seferler seyrekleşir tabii ki.
  • silhouette  (03.06.10 23:02:18 ~ 23:05:03)