Lys Hakkında

Selamlar,
Bu ygs de 410 puan yapmışım. sıram 38bin küsür (ygs-1) Şimdi ben istanbul, ankara ya da eskişehir olabilir bu üçünden birinde matematik öğretmenliği okumak istiyorum. Malum puanları da neredeyse tıpla eşdeğermiş.(eski sisteme göre 350 puan civarıydı) Ancak benim sorunum şudur ki matematiğim geometrim süper inşallah lys de matematikten soru da kaçırmam, kaçarsa da en fazla 1 olur 2 olur. Amma velakin fen derslerim bildiğin göçük durumda. Fizikten hiç çakmam. lys de yaparsam en fazla 5-10 soru yaparım.O da en iyi ihtimal... Biyolojiden anlarım onda 20 fln yapabiliyorum genelde. kimyaya ise çalışmaya yeni başlıyorum desem yeridir.
Ne olur benim bu durumum okuyabilir miyim mat. öğretmenliği? Matematik ve geo.dan full yapsam ama fenim göçük olsa yeni sistemde tercih edeceğim bölüme göre fenimin düşük olması önemli olur mu olmaz mı vs. ? Anlatabildim sanırım cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum...

malesef öğretmen lisesi değil anadolu lisesi :/ benim merak ettiğim şu aslında fen derslerimin berbat olması matematik öğretmenliği tercih ettiğim için ne kadar önemli oluyor. Yani mat. ile fen lysleri aynı oranda mı etkiliyor zaten o şekilde etkiliyorsa hiç şansım yok gibi.. fakat dediğim gibi fenim kötü olsa da matematiğimde çok iyi fulleyebileceğime inanıyorum mesela.. Ama işte sadece mat.la da kazanabilir miyim? İlla fen de mi iyi olmalı?

  • olebole  (30.05.10 00:11:07)
illa fende iyi olmalı bu sistemde yapıcak bi şey yok. gerçi su seneki sistemde ygs de oldugun 1-2-3-4-5-6 falan olup. durumu etkliyecekse bilemiyorum. öyle bir şey yok sanırım ama. bir dershane ye gidip sorsan yardımcı olurlar veya kendin zaten dershaneye gidiyorsan ordaki rehber hocana sor.

  • rurouni  (30.05.10 00:17:54)