yumurtanın içindeki siyah şey

sık sık karşılaşıyorum kendisiyle.
böyle minik bir şey.
nedir bu tam olarak?

civcivin gözleri olabilir.

  • jirki  (23.05.10 01:22:00)
civcivin gözü :P
vay be 3 sn farkla kaybetmişim hehe :P

  • kediebesi  (23.05.10 01:22:03 ~ 01:35:22)
bir daha yumurtadan soğutan bir cevabı var.
www.thepoultrysite.com

hatta: Does a blood spot mean an egg is contaminated?
No. You can’t see bacteria with the naked eye. Blood or meat spots are occasionally found on an egg yolk and are merely an error on the part of the hen. They’re caused by the rupture of a blood vessel on the yolk surface when it’s being formed or by a similar accident in the wall of the oviduct. Most eggs with blood spots are detected by electronic spotters and never reach the market. But, even with mass scanners, it’s impossible to catch them all. Both chemically and nutritionally, eggs with blood spots are fit to eat. You can remove the spot with the tip of a knife, if you wish.
  • uche  (23.05.10 01:25:33 ~ 01:29:48)
Gelişmekte olan bir embriyo olması muhtemeldir.

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (23.05.10 01:40:57)
valla bana da horozun dölünden artıklar dedilerdi uzun yıllar inanmıştım

  • alchemistt  (23.05.10 02:07:07)
yediğimiz yumurtalar döllenmemiş yumurtalar değil midir efenim? ben mi yanlış biliyorum?

  • oldtimer  (23.05.10 03:02:29)
yumurtanın nerden geldiğine bağlı. pek ala bi civciv adayı olabilir ;)

edit: nerden geldiğine bağlı derken; bi üstteki cevaba atfen, döllenmiş de olabilir manasında.
  • lazor  (23.05.10 03:23:47 ~ 03:24:27)
old timer böyle bir zorunluluk yok.
marketten alınan yumurtaları kuluçkaya yatıran (sanıyorum) bir ingilizin nurtopu gibi civcivleri oldu :) hatta içinde can olan bu yumurtalar ne kadar iğrenç ve kötü gelse de aslında çok daha faydalı, maalesef :P

  • kediebesi  (23.05.10 09:50:26)