web sayfasına nasıl davranayım?

selam dostlar.. öncelikle şunu söyleyeyim oldukça acemiyim.. neredeyse sormayı bile beceremeyecek kadar hemde.. o nedenle yanlış şeyler söylüyor isem ilgili herkesten özür dilerim..
konuya gelince...
ben bir domain ve hosting alıp bir site oluşturma kararı verdim. bugün sitemin ilk sayfasına kendi tasarladığım bir "yapım aşamasındadır" yazı ile kendi fotoğrafımı yaptığım işin ne olduğunu falan yazdım. yani bu "yapım aşamasındadır" sayfası bir süre görünür kalacak. ( en azından ben siteyi hazırlayana kadar..)
şimdi bu sayfada benim 3 adet resmim, adım, mesleğim, email adresim ve "yapım aşamasındadır"yazısı var. ancak şu varki, bu sayfanın da google da görünür olmasını istiyorum. yani bir kişi işimle ilgili bir kelime aradığında ön sayfada görünsün istiyorum. aslında ön sayfa zor biliyorum optimizasyon falan lazım.. onlar sonraki işler..
ama ben yine de arama motorlarında bu basit ve sade sayfanın görünmesini istiyorum.
bunun için "tag" falanmı yapmam gerek. html de bişeyler mi yazmalıyım? 3-5 kısa madde halinde yazarsanız ben ordan burdan bulup buluşturup yapmaya çalışırım..

ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler...

  • bulgur  (17.05.10 22:33:30 ~ 22:40:21)
msn adresini msj olarak atarsan yardımcı olabilirim

  • Jin  (17.05.10 23:11:12)
öyle hemen google'da yer bulmak kolay değil.sen arama motorlarına bildir bulgur'un dediği şekilde ve cross finger moduna geçerek dua etmeye başla.meta tag'ları, title, h1 ve h1 gibi şeylerle biraz uğraşman gerekecek.

ingilizce biliyorsan..

www.selfseo.com
  • rosencruz  (18.05.10 00:16:43)