Covid 19dan dolayi hasta olan bakabilir mi?

Hastalanan insanlarin bahsettikleri agri nasil bir agri? Cigerleri mi agiriyor nefes alirken? Yoksa bas agrisi gibi mi? Nedir bu agri?

Bir de tedaviniz kac gun surdu?
Hastanedeyken size kim yardim etti? Giysi vs getir gotur isleri nasil oldu?

Ikinci sorum eskiden karton karton sigara icen, damarlari sertlesmis ve kalbinde problemleri olan, daha once kriz ve ameliyat gecirmis biri icin surec gorece daha zorlu mu gecer?

Dayim virus kapmis ve yaninda kimse olmadigi icin annem yardimci olmaya gitti. Ama kendisi de zaten risk grubunda ve bir sekilde onun da virus kapmasindan son derece endise duyuyorum.

Tedavi sonrasinda veya oncesinde bu hastaligi risk grubundaki kisilere bulastiran oldu mu?

Öncelikle risk grubu değildim.
Resmi tedavi 10 gün istirahat. Bir ilaç veriliyor 5 günde bitiyor.
Ben iyi hissetmediğim için 10 gün rapor daha aldım 20 gün dinlendim evde.
Tat Koku gitmişti 7. günde geri geldi.
Ciğerle ilgili bir sıkıntı olmadı.
Halsizlik ve ara ara eklemlerde ağrı oldu, ağrı, sızlama şeklinde ara ara.
Hastanede yatmadım, kimse de yardım etmedi, banabi, migros sanal market sağolsun.

İkinci sorunu bilmiyorum.

Evdeki tüm aile bireylerine bulaştırdım/ya da onlar bana bulaştırdı.
  • infernalcadre  (14.10.20 19:23:52)
1 haftadır pozitifim. Derin nefes alamıyorum. Komple gitti yani ciğerlerime nefes dolmuyor. 27 yaşındayım kronik hastalığım yok. Evdeyim hastanede değilim 1 kez gittim hastaneye sadece o da bu nefes için.

2.soru için net bir şey diyemem kişiden kişiye göre değişir ama ben zorlandım.çok fazla sigara geçmişi olmayan biri olarak.
Sonucumu öğrendiğimde erkek arkadaşımın ailesiyle 4,5 gündür aynı evdeydim.60+ ve kronik hastalığı olan insanlar 1 hafta geçti hala bişey yok. Bulaştırmadım diyebilirim yani
  • tuborg yesili  (14.10.20 19:33:43 ~ 19:38:46)
1- Hiçbir yerim ağırmadı acayip zinde ve dinç tim ( dalga geçtiğimi zannetmeyin, gerçekten çok dinçtim)
2- 7 gün sürdü
3- Ailem hastanenin girişinde ki güvenliğe bıraktı, güvenlik hemşireye iletti onlarda odamın kapısının önüne koydular bana haber verdiler telefonla eşyalarınız geldi diye.
4- Evet geçer diyemeyeceğim, kişiden kişiye değişir
5-ailem de ki tü bireyler test sonucu negatif çıktı (yani ben pozitif olup hastanede yatarken her akşam beraber olduğum ailem negatifti)
  • paramolacak  (14.10.20 20:22:20)
Kas-kemik ağrısı şeklinde oluyor, ateşin çıktığında bütün kemiklerin ağrır ya o şekilde oluyormuş.

Vakaya göre değişiyor durumu, etrafımda çok yaşlı covidli var daha önce bypass olup asemptomatik şekilde geçiren hiç anlamayan 70 yaşında da var, kalp yetmezliği şeker tansiyonu olup entübeye alınan, yine yaşlı olup corona yüzünden entübe olup bu süreç içinde kalbi durup geri döndürülen, sadece tansiyon ve şeker hastası olan ve tansiyonu 24 olunca hastaneye kaldırılıp corona olduğunu öğrenen ve 2. gün entübe olan tanıdıklarım var. şu an saydıklarımdan biri hariç diğerleri iyleşip eve çıktı karamsarlığa kapılmayın

Anneniz olabildiğince n95 maske ve üzerine cerrahi maske taksın, tabi ki eldivende, özellikle tuvaletleri hasta kişi girip çıktıktan sonra çamaşır suyu ile dezenfekte edin ellediği yerleride..
çok geçmiş olsun.
  • eja  (14.10.20 22:15:03)