pdf'ten kitap formatında çıktı almak

elimdeki pdf'i a4'e 2 sayfa olacak şekilde basmak itiyorum. ancak sayfaları ortadan zımbalatınca kitap olması gerekiyor. bu nedenle, her çıktının;

n. sayfa | 1. sayfa
n-3. sayfa | 3. sayfa

olarak çıkması gerekiyor. sonra da bu çıktıların arkasına
2. sayfa | n-1. sayfa
4. sayfa | n-4. sayfa

şeklinde tekrar basıcak. bunu yapacak bir program var mıdır? yoksa da acayip tutar birisi yazar mı bunu? ben test ederim. aslında print odd - even pages bu amaçla yapılmış ancak bir a4'e iki sayfa çıkarınca hatalı oluyor.bu işi nasıl çözücem bilemedim.

Eğer acil ve önemli bir işse baskıcılarda makul fiyatlara istediğiniz şekilde bastırabilirsiniz. Ben kitap kapağı falan da istemiştim gayet şık olmuştu.

  • fredi  (08.10.07 13:13:05)
baskıcıdan falan değil direkt laser printer'dan çıkarmak istiyorum.

  • amiga 500  (08.10.07 14:14:37)
söylediginiz tarzda bir işi ben de yapmaya kalkmistim ama printer da cok zahmetli oluyor. ama bazi fotokopi makineleri (önce hafizaya alip sonra toptan baski yapanlar) kendisi ayarliyor bu düzeni. bu sebeple bir fotokopici bulmanizi tavsiye ederim. sultanahmet te kubbealti sahafta 450 sayfalik bir kitabin ayni basimini cildi ile birlikte 13 milyon liraya aldigimi hatirliyorum iki ay kadar önce. sayfasini 25 ten basiyor galiba cilt icinde 2-3 milyon civari aliyor.

  • atmacaged  (08.10.07 14:21:15)
FinePrint yapar bu isi... Sayfalari yari yari ve onlu arkali bastirabiliyor printer'ina.

  • kezzy homeros  (08.10.07 16:08:48)
adobe readerda (bizim zamanımızda onun adı acrobat readerdı siz bilmezsiniz) böyle bir sçenek var yazdırma ayarlarında multiple pages sheet diye sırası da ayarlanıyor reversed filan deyince olur sanki istediğin gibi.

  • kofteburger  (08.10.07 18:28:05)
kadıköy'ün en büyük ozalitcilerinden cemil copy'de bir keresinde pdf kitap yazdırtmıstım.sayfası 90 kuruşa(eski para ile 900 bin) denk gelmişti.

evde-ofiste kendiniz basmak için once tek numaralı sayfalaır basacaksınız daha sonra o sayfaların bos olan arkalarını kullanarak da cift numaralı sayfaları basacaksınız, kitap oluyor.
  • devourthedamned  (08.10.07 20:29:52)
Zamanında bir program sayesinde bu şekilde bir çıktı almıştım. (fineprint olabiler) ama özellikle arka sayfalara basarken tek sayfayı bile çift alsa bütün sayfalar feci kayıyor karman çorman bişi oluyor. Çok sayıda sayfa ise pek tehlikeli.

  • nicin ben  (09.10.07 08:41:44)