Kedini Tüyünün Çok Dökülmesi ve Aşı...

1 yaşlarında bir sarmanın var.Bu kedimin son zamanlarda tüyleri aşırı dökülmeye başladı ve bir kaç tane toplu başak şeklinde dökülmüş tüyde gördüm.Özellikle geceleri bahçeye çıkıp sokaktaki diğer kedilerlede oynamaya bayılan bir kedi sizce bu kedi bir hastalık mı geçiriyor yoksa normal mi bu durum?
Diğer aklıma takılan bir soru ise ben bu kediyi eve aldığım,beslemeye başladığım yaklaşık 10-11 aydan beri hiç veterinere götürmedim,götürsem hala aşı filan yaptırma durumumuz var mı yoksa geçti mi aşı zamanı?

asi her sene yapilyor :)) hele disari cikiyorsa parazit marazit asisi da olmasi iyi olur.

simdi tuy dokme mevsimi basladi. ama ne kadar dokuyor, anlamadim. bence asiya goturun hem de vet'e sorun
  • no avalon  (29.04.10 00:44:56)
@no avalon
Her sene yapılıyorsa daha hiç bir şey için geç değil götüreyim o zaman.Birde bu veteriner kaça patlar bilen var mı ya da bunun ucuza bakanı edeni filan var mı?

  • denizcimavisi  (29.04.10 01:11:42)
yıllık yapılan aşılara ek olarak, 3 ayda bir de parazit tedavisi uygulanıyor. ücretler veterinerden veterinere değişebilir. muhitinizdeki veterinerlere sorun ve fiyatları not edip, karşılaştırın. Bir de bazı belediyeler ücretsiz aşılama ya da kısırlaştırma yapabiliyor dönem dönem, onu bi araştırın.
Ya da siz muhit yazın, belki nisbinen ucuz veteriner öneren olur.
yaza ve kışa girerken kışlık yazlık tüy değişimi sürecinden dolayı daha çok tüy dökebilir.
  • pyro clustic flow  (29.04.10 16:31:57)
en azindan ic dis parazit asisini yaptirin, ben 2-3 hafta aksatsam hayvan kene, pire vs getiriyordu eve. kedi aids'i ve daha bircok hastalik kapabilir baska kedilerden..

  • kayranin kedisi  (29.04.10 18:14:52)