Nem

Havadaki nem, hissedilen hava sıcaklığını en fazla kaç derece arttırabilir, ya da havayı en kötü ne hale getirebilir bu nem dediğimiz meret, boğulmaktan ölebilir miyiz mesela?

bildiğim kadarıyla; hava aşırı nemli olursa akciğer su ile dolacağı için boğulabiliriz... ayrıca nem hissedilen sıcaklığı arttırıyormuş.

  • forrestgump  (03.10.07 17:12:32)
Havadaki nem, hava sıcaklığını artırmaz. Artan şey hissedilen hava sıcaklığıdır.

  • kriker  (03.10.07 17:32:14)
tamam ben de öyle dedim...

  • forrestgump  (03.10.07 18:59:32)
grafigi vardı bunun bi ordan nem oranına gore hissedilen sıcaklıgı buluyorsun fln.

  • bryan fury  (03.10.07 19:10:42)
  • sourlemonade  (03.10.07 19:30:58)
Şimdiye kadar nemden dolayı karşılaşılmış en uç durumları merak ediyorum aslında.

  • ermanen  (03.10.07 19:38:17)
çok zahmetli ama bunun cevabı için temmuz-ağustos ayında bi gün antalyaya gidip 24 saat geçirin. nemden buhardan hayattan tiksiniyosunuz. ne yatmaktan uyumaktan, ne çalışmaktan ne dinlenmekten bişey anlayamıyorsunuz. hiç koşuşturmasanız, terlemeseniz, direkt güneş ışınına maruz kalmasanız bile vücudunuz yapış yapış vıcık vıcık oluyor sürekli.günde 4 kere banyo yapsanız faydasız.

yaşlılar bu durumda rutubetten romatizma tansiyon vs. olabiliyor. hatta bir deyiş vardır: antalya'nın sıcağından neminden dolayı antalya'da bastonlu yaşlı göremezsin deyü.
  • geldiler  (03.10.07 20:31:20)
Adana'da da aynısı oluyor merak etme :)

  • ermanen  (03.10.07 21:27:25)
havanın belirli bir nem tutma kapasitesi var. uç durum diye bir şey olamaz çünkü bağıl nem sınır değeri geçerse yağmur yağar.

  • paranormal  (04.10.07 12:53:08)