mac os office?

selam dostlar...
çok taze bir macbook kullanıcısıyım...
tecrübeli kullanıcılardan office problemini hengi programla çözdüklerini öğrenmek isterim.
orjinal microsoft office satın alma, öneriler dışında olursa sevinirim...

Ben openoffice.org kullanıyorum. iWork de yüklü ama ısınamadık birbirimize, dökümanı pc'de açmaya çalışınca her şay yamuluyor.

  • eftalit  (19.04.10 12:05:50)
öncelikle hayırlı olsun ve mac ailesine hoş geldiniz. bende hem ms office for mac hem de iwork yüklü. öykü vb. kurmaca metinleri yazarken iwork'ün pages uygulamasını kullanıyorum. zira arayüzü yaratıcılığı oldukça tetikliyor. ekranda beyaz bir sayfadan başka bir şey gözükmüyor, istenilince imleç yukarı kaydırılıp uygulamalar görünür oluyor. imleç çekilince tekrardan beyaz sayfayla başbaşa kalıyorsunuz. akademik yazılar, iş yazıları vb. içinse ms word kullanıyorum. pc'deki bir word'den daha iyi mac'inkisi. iwork'ün keynote uygulaması, kendisinin muadili olan ms office'teki powerpoint'ten çok daha güzel, çeşitli, tam mac'e yaraşır bir uygulama. excel ve numbers için bir şey söyleyemeyeceğim. ama bence ms office de iwork de yüklü olmalı. tek başına ms office de şu zamana kadar pc kullanmış birinin işini haydi haydi görür nitelikte. ama dediğim gibi iwork'ün bazı ayrıntılarını kullanmak oldukça keyifli.

p.s. internetin açık ummanından ms office for mac edinmek mümkün. orijinal office satın alma meselesiyle ilgili olarak ekleyeyim dedim.
  • microfiction  (19.04.10 12:19:53 ~ 12:21:44)
ben neooffice kullanıyorum. pages falan güzel de paralı o da :/

sadece word processor işi yapacaksam bean diye muhteşem ve bedava bir program var onu kullanıyorum. excel ve powerpoint türü işler için ise neooffice yetiyor.

office mac kullandım, bedeva da olsa uzak dur!!
  • no avalon  (19.04.10 14:00:40 ~ 14:02:45)
neo office diye bisey de var, ama cok kullanisli gelmedi bana.

microsoft office'i biraz arastirarak bulabilirsiniz orda burda.
  • nawres  (19.04.10 14:00:46)
iwork kullansan :) hic olmadi 30 gunluk triali var simdilik isini gorur. office ve digerleri icin tabiki foreva crack :P. bu arada omni nin programlarina da bakabilirsin powerpoint de sunu hazirlarken bu programla gorsel bir solen ortaya koyabilirsin ;).

  • l6205013  (19.04.10 14:40:32)