dealextreme

Dealextreme sitesinde çok değişik şeyler var.Bu siteden kredi kartı olmadan nasıl alış veriş yapabilirim.Galiba kargo ücreti yokmuş,doğru mu? bir de gönderiler ne kadar zamanda geliyor?

@user yok
Paypal için kredi kartı gerkmiyor mu? galiba gerekiyor?Kusurabakmayın bu konularda çok cahilim.

  • denizcimavisi  (17.04.10 20:20:28)
paypal için gerekiyor evet.

  • sanal uyku  (17.04.10 20:24:12)
hesabindan da para aktarabiliyorsun paypal'a ama muhtemelen swift ile (denemedim de). turkiye icin pek mantikli bir secenek degil yani. ornegin garanti bankasinda hesabin varsa, hesaba bagli sanal kart olusturabilirsin. onunla alisveris yaparsin.

kargo konusunda ise, firma zaten kargo ile gondermiyor. baya bildigin posta ile geliyor. o yuzden ucretsiz. kargo istersen ek bir ucret oduyorsun, zaten siparis sayfasinda var bilgisi.
siparis vermeden, sepete www.dealextreme.com bu seyi eklersen hem paketten DX logosu kalkiyor hem de siparisin biraz daha hizlaniyor aklinda olsun. paket ise hong kong'tan ciktiktan sonra 1 hafta - 10 gun icinde adresine ulasir. (hong kong post'un sayfasinda "this item left hong kong at ....." seklinde yazdiktan sonra yani)
zaten ptt'nin sayfasindan da kontrol edebiliyorsun nerde oldugunu paketin.
  • sourlemonade  (17.04.10 20:45:17 ~ 20:46:20)
EMS ile gonderilmesini secersen 20 dölar ucret aliyor ama kisa zamanda geliyormus, gerci duz posta ile gonderildiginde 8 gunde geldigini de gordum, 27 gunde de. pek belli olmuyor yani. eger mal stoklarindaysa pek bekletmiyorlar.

  • osuruklu  (18.04.10 03:14:37)